Tığ İşi Baharlık Kolay Şal Yapılışı

  • 05 Haziran 2021
  • 1.341 kez görüntülendi.
Tığ İşi Baharlık Kolay Şal Yapılışı

Tığ İşi Baharlık Kolay Şal Yapılışı
Bahar aylarında kullanacağınız, çantanıza atıp her vakit yanınızda taşıyabileceğiniz çok güzel yapımı da gerektiğince kolay olan bir şal modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Tığ işi baharlık şal modeli kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz bir model olmuş. Bu şalın ayrıntılı yapım adımını alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Çeyizler amacıyla uygulanabilecek değişik şal modellerini sizlere göstermeye çalışıyorum. Bugün ise çeyizlik değil günlük kullanıma ideal olan bilhassa mevsim geçişlerinde kullanabileceğiniz bir şal modeli göstereceğim. Bu şal modeli bir yumak şal ipi ile yapabileceğiniz gerektiğince ekonomik bir tasarım. Model kolay bulunduğu amacıyla de kısa sürede yapıp kullanıma hazırlayabilirsiniz,
Tığ işi üçgen şal modeli yapımı amacıyla Kartopu Angora Natural Prints serisinden bir yumak ip kullanılmış. Tığ olarak 3,5 mmlik bir tığ kullanılmış. Burada renk geçişleri olan bir ip kullanılmış olsa da siz isterseniz tek renk şal yapımına ideal ipler de kullanabilirsiniz.
Şal modeli yapımına uzun kısımdan başlanmış. Önce bir halka yapılıp çevresine tırabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Burada yalnızca tırabzanlar gerçekleşiyor ve aralarda da zincirler çekilerek ilerleniyor. Önemli olan sıra geçişlerini takip etmek ve şalın bir üçgen şeklinde büyümesini sağlamak. Şal modelinin kıyı kısmına ilaveten bir model ya da püsküllü yapılmamış yalın olarak bırakılmış. Şalın yapımında gerektiğince kolay bir model kullanıldığı amacıyla tığ işine yeni başlayanlar dahi rahatlıkla bu modeli yapabilir.
Tığ işi baharlık şal modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ