Tek Modelle 2 Ayrı Patik

  • 14 Aralık 2020
  • 2.135 kez görüntülendi.
Tek Modelle 2 Ayrı Patik

Tek Modelle 2 Ayrı Patik
Merhaba arkadaşlar sitemize hoşgeldiniz .Videoda kullandığım malzemeleri aşağıdan bulabilirsiniz,Deryabaykalca.com sitemiz sizler hedefiyle en güzel örgüleri bularak paylaşıyoruz,
Tek bir patik modelinden iki ayrı numune hazırladım. Her iki patik modelinin de yapımı aynı ama görüntüsü değişik oldu. Bunun amacıyla yalnızca tek yapmanız gereken başlangıç miktarını değiştirmek olacak.
Başlangıç miktarını 5 ilmekle yaptığım patik modeli Alâeddin’in sihirli çarığı gibi oldu. Bu patik modelinin ucuna ponpon yaptım.
Diğer patik modelini 17 ilmekle başladım. Önce tüm ilmekleri arka doğrultudan ters olarak ördüm. Ön doğrultuda 8 ilmek ters örüp bir ilmek artırın. Bir ilmek düz örüp bir ilmek daha artırın.
Kalan 8 ilmek ters örülüp sıra tamamlanacak. Arka doğrultuda tüm ilmekleri ters örün. Sadece ön doğrultuda artırma yapın. Bu artırmalar tam ortada kalan düz ilmeğin başında ve sonucunda yapılacak.
2 diş haroşa örüp arka doğrultuda ipi değiştirin. Her renk 2 diş haroşadan oluşacak. Bu şekilde 7 renk değiştireceğiz. Son renge geçince ön doğrultuda tam ortada kalan 11 ilmeği kesin.
Devamındaki ilmekleri 13 sıra oluncaya kadar örerek kesin. Sonra başka tarafa geçip 13 sıra örün. Sonra dikme işlemine geçiyoruz. Patik modelinin ön tarafını içe istikbal şekilde katlayın.
Her iki patik modelinin de artırmasını aynı sayıda yapacağız. Sadece başlangıç adetlerini değiştirerek iki ayrı model elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ