Tığ İşi Uzun Bayan Yeleği Yapılışı

  • 24 Ağustos 2018
  • 2.553 kez görüntülendi.
Tığ İşi Uzun Bayan Yeleği Yapılışı

Tığ İşi Uzun Bayan Yeleği Yapılışı
Örgü bayan yelekleri yapar iken sarfedilen birtakım desenler vardır. Bu desen birtakım yelekte fıstık modeli ile yapılıyor, birtakım yelek modelinde ise burgu modeli kullanılıyor. Hangi model kullanılırsa kullanılsız tığ işi yelek modelleri güzel oluyor.
Bayan yelekleri yapılışında en çok sarfedilen örgü desenlerinden biri fıstıklı örgü modeli, öteki ise burgulu örgü modelidir. Bu modeller ile oluşturulan yelek modelleri çok beğeniliyor. Genellikle tığ işi ile oluşturulan bu örgü modellerine ilgi gerektiğince fazla.
Aşağıda paylaştığımız yelek modellerinden birtakımlarının yapılışlarını daha eskiden paylaşmıştık. Videolu anlatımlı olarak yelek desenlerinin yapım aşamalarına yelek modelleri kategorisindeki anlatımlardan ulaşabilirsiniz.
Eğer örecekseniz alttaki modellere bakmadan yelek örmeye başlamayın derim. Bu modelleri daha eskiden sayfamızda paylaşmıştık. En çok beğeni alan modelleri toplayarak burada paylaştık. Yani örgücü hanımların en çok beğenip yapmış oldukları örgü yeleklerdir bunlar.
Tığ işi yelek örmek şiş işine göre daha kolaydır. Tığ işinden anlayan hanımlar yeleğin desenine bakarak dahi yapabiliyorlar. Resmi telefona kaydedip yakınlaştırarak yeleklerin desenleri görülebiliyor.
En çok beğenilen yelek modellerinden olan fıstıklı yelek modeli de tığ ile yapılmaktadır. Fıstıklı Yelek Örneği Modeli Yapılışı sayfasında paylaştığımız model de beğenilen modeller arasındadır. Müsait bir zamanki yelek yapacaksanız bakmanızı öneriyorum.
Bende uzun süredir yelek yapmıyorum ancak bu güzellikteki yelekleri görünce derhal örgüye başlamam gerekliliğini hissediyorum. Eğer bu sezon örgü örmeye başlarsam yapacağım işlerin başında yelekler olacağından eminim. Genellikle tığ işi yeleklere hayran kaldım.
Yelekleri yalnızca içeride ya da dışarıda değil. Hayatınızın dilediğiniz her bölümünde kullanabilirsiniz. Kazakların üstüne ya da elbiselerin üstüne aksesuar olarak bile tercih edilebilir. Genellikle dantelli yelekler elbiselerin üstünde çok hoş duruyor.
Tığ ile oluşturulan yelek modelleri arasından seçtiğimiz en güzel modelleri bir araya topladık. Bu vesile ile sizde yelek desenlerini inceleyip merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Her modelin yapımını paylaşma gibi bir talihimiz olmasa da bulabildiklerimizi paylaşabiliriz
https://youtu.be/ep9T_cuj4Bg

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ