Derya Baykal Örgü Modelleri

Kare Örgüden Bayan Patik Yapımı

Kare Örgüden Bayan Patik Yapımı

Kare Örgüden Bayan Patik Yapımı
Merhaba arkadaşlar Deryabaykalca.com hoşgeldiniz .Videoda kullandığım malzemeleri aşağıdan bulabilirsiniz,
Örgücü hanımlar bugün sizlere basitmı basit harika kare örgüden bayan patik yapımı paylaşacağım.
Malzemeler
2 adet patiklik ip
İpinize ideal şiş
İğne
Makas
Kare Örgüden Bayan Patik Yapımı
Kare örgüden bayan patik yapımı amacıyla ilk olarak şişimize ilmek atalım. Toplamda 50 adet ilmek atalım. Modelimize ters örgü başka adıyla da haroşa örgü ile başlıyalım. İlk ilmeği örmeden alalım başka ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım başka ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim.
Modelimizin tamamı ters örgüden oluşuyor. Her iki sıra da bir ip farklılığı yapalım. Modelimiz basit bulunduğu kadar bi okadarda zevkli gelişen bir model. İlk ilmeği örmeden alalım başka ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım başka ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim.
Modelimize 26 sıra imkan kadar ters örgüyle devam edelim. Kesme prosedürümizi de yaparak iplerimizi kopartalım. İlk ilmeği örmeden alalım başka ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım başka ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım başka ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım başka ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim.
Kesme prosedürü yaptktan sonra patiğimize üçe katlayarak uç bölümünün yan yönüne istikbal şekilde ayarlayalım. Arka bölümünü da diktikten sonra ipmizi kopartalım.
Kenar oyasını da hangi iple gerçeklştirmeyi tercih ederseniz onunla yapabilirsiniz.Daha sonra dilediğiniz ipi parmaklarımıza saralım. Bir karış kadar da ip koparalım. Parmağımıza sardığımız ipi tam ortasından bağlayalım.İpleri yanlardan keselim. Ve ponpon şeklini verdikten sonra patiğimizin yan kısmına dikelim. Umarım beğenmişsinizdir. İyi zamanlarda kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ