Su Dalgası Örgü Modeli Yapılışı

  • 02 Temmuz 2019
  • 2.582 kez görüntülendi.
Su Dalgası Örgü Modeli Yapılışı

Su Dalgası Örgü Modeli Yapılışı
Örgüye yeni başlayanlar amacıyla su dalgası örgü modeli son derece ideal bir örnektir. Bu örneği bebek örgü modellerinde, bebek battaniye modellerinde ya da bayan örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Herkesin çok rahat bir şekilde yapabileceği su dalgası örgü modeli, tek başına kullanılabileceği gibi karışık örneklerin arasına da uygulanabilir.

İlmekleri ikinin katları şeklinde atmanız gerekir. İlk ilmekleri attıktan sonra bir sıra ters olarak örün. İkinci sırada ilk ilmeği örmeden alın. İkinci ilmeği ters örün. İp kendinizden yana iken başka ilmeği örmeden başka şişe geçirin. Sonra gelen ilmeği tekrar ters olarak örün. Diğer ilmeği örmeden başka şişe geçirin. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edin.

Sonraki sırada tekrar aynı şekilde örgüye devam edin. Fakat bu sefer kaydırarak ilmeklerin konumunu değiştirin. Yine ters olarak ilmekleri örerken alt sırada örmeden aldığınız ilmekleri örün, örerek aldığınız ilmekleri örmeden başka şişe geçirin. Bu sırada ip hep örgünün ön yüzünde olacak.

Su dalgası örgü modeli ön yüzde de arka yüzde de aynı görüntüye sahiptir. Bu amaçla atkı ve şallar amacıyla de idealdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ