Spor Şık Örgü Modeli Yapılışı

  • 02 Eylül 2019
  • 2.192 kez görüntülendi.
Spor Şık Örgü Modeli Yapılışı

Spor Şık Örgü Modeli Yapılışı
Erkekler ve erkek çocuklar için çok fazla model anlatımı bulunmuyor. Bu yüzden spor şık görünen bu modeli erkek örgüleri için kullanacağınızı düşünüyorum. Spor tasarıma sahip olduğu için genç kızlara kazak ve hırka gibi örgülerde yapabilirsiniz.
Model 6 ilmekle yapılıyor. En son 4 ilmek ilave etmeniz gerekiyor. İlmekleri ayarlayıp hemen modele başlayalım. Kenar ilmeğini alıp 2 ilmek ters örün. Sonraki 4 ilmeği düz örün. 2 ters 4 düz örerek sırayı tamamlayın.
Arka tarafta tüm ilmekleri değiştirmeden olduğu gibi örün. Ön tarafa geçince tüm ilmekleri yeniden aynen örün. İlmekleri olduğu gibi 6 sıra aynen örün. Ön tarafta yedinci sıraya geçince modeli değiştiriyoruz.
Başlangıçtaki 4 ilmeği düz örün. Sonraki iki ilmeği ters örüp 4 ilmek düz 2 ilmek ters biçiminde yeni modeli kuralım. İlmeklerin yerini karıştırmamak için alttaki 4 düz ilmeğin ortasında kalan 2 ilmeği ters örüp sonrasındaki 4 ilmeği düz örerek devam edin.
İlmeklerin yerini değiştirip 6 sırayı bu yolla devam edin. Sonra örgünün ilk başlangıcında olduğu gibi kenar ilmeğini alıp 2 ilmek ters 4 ilmek düz biçiminde ilmekleri yerini değiştirin.
Kenarlarda devam eden düz ilmekler vasıtası ile çizgili bir görünüm oluşmaktadır. Sayılarını değiştirip bebek battaniyesi yapımın dada kullanabilmeniz mümkün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ