Örgü Modelleri

Şiş İle Güzel Bebek Yeleği Yapılışı

Şiş İle Güzel Bebek Yeleği Yapılışı,
Pirinç adetleri, haroşa ve burgu örgü modeli kullanılarak oluşturulan bir bebek yeleği. 1 yaştan büyük 2, 2.5 yaş amacıyla yapabilirsiniz.
Şiş numarası 3 numara şiş kullanılıyor. İp olarak ise bebe yünü sarı renk kullanılıyor. ben pembe iple yaptım Ön tarafın ilmek sayıları 44 ilmek ile başlanıyor. 14 harroşa yapılıyor. Sonra bir düz burgu koyulup başka misaller ise piriç örgü ile örülmüştür. Bitirdikten sonra ise yaka kesimi yapılmıştır.
Arkası ise 72 ilmek başlanıp 4 adet burgu örgü modeli koyuluyor. 26 adet pirim örgü yapılıp bir ters bir düz gidiliyor. Kol kesimine gelince 8 adet ilmek atıp başka kol kesimine gelene kadar devam ediyoruz.
Sizler tabi adetlerini arttırarak da azaltarak da daha büyük ve küçüğünü de yapabilirsiniz. Beğenirsiniz beğenmezsiniz fikrimiz yok ancak beğenirseniz yorumlarınızı bekleriz.
Aşağıda eklemiş olduğumuz videoda Sevda hanım pirinç örgü ve burgu örgü teknikleri kullanılarak oluşturulan bebek yeleğinin yapılışından bahsetmiş. Şiş işi ile oluşturulan başka bebek yeleklerine ulaşabilirsiniz. Sevda hanım 44 ilmek atarak yeleğin yapımına başlamış. Videoyu açıp sizde 44 ilmek atıp 14 haroşa yaptıktan sonra pirinç örgü ve burgu örgüye geçeceksiniz kolay gelsin,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu