İçeriğe geç

Şis Bayan Patik Modeli Yapımı

Sis Bayan Patik Modeli Yapimi

Şis Bayan Patik Modeli Yapımı
Çeyizler içerisine eklenebilecek gerektiğince şık yapımı da kolay olan tek renk beş şiş patik modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Bayanlar amacıyla yapılmış olan bu patik modelini renk renk örgü ipleri ile yapıp hem çeyizler içerisine ekleyebilirsiniz hem de yaptığınız el işleri arasına ekleyip satabilirsiniz. Bu patiğin ayrıntılı yapım adımını alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Çeyiz amacıyla hazırlık yapanlar siteye göz attığı vakit şiş örgüsünden beş şişten, tığ işinden ve tunus işinden yapılmış olan tür tür patik modelleri bulabilirler. Patikler çeyizler içerisine en çok eklenen örgü işleri bulunduğu amacıyla model türliliğini gerektiğince çok tutamaya çalışıyorum. Her bir patiğin ayrıntılı yapım adımını da video ortamından öğrenebileceğiniz amacıyla kısa sürede harika tasarımlar yapabilirsiniz.
Beş şiş bayan patik modeli yapımı amacıyla burada açık mavi renkte bir patik ipi kullanılmış. Burada bonbon marka ip kullanılmış ve rengin numarası video ortamında verilmiş. Şiş olarak ise 5 adet 3 numara şiş kullanılmış.
Patik modeli yapımında beş şiş ile patik yapmaya başlayanların dahi rahatlıkla yapabileceği bir model yapılmış. 12 ilmek atılarak burun evresinden başlanan patik modelinde düz örgü ile burun alanı yapılmış. Daha sonra patiğin üst evresinde bir model eklenmiş. Patiğin kıyı kısımları ve topuk alanı da yapılıp patik modeli tamamlanmış. Burada oluşturulan ölçüler ile 37-38 numara yak amacıyla bir patik modeli yapılmış.
Tek renk beş şiş patik modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir