Sosyete Fiyonklu Patik Yapılışı

  • 14 Mart 2020
  • 1.708 kez görüntülendi.
Sosyete Fiyonklu Patik Yapılışı

Sosyete Fiyonklu Patik Yapılışı
Fiyonklu iki şiş patik yapılışı gerektiğince basit günlük kullanım amacıyla tercih edebileceğiniz patik modelidir. Renk uyumuna ilgi eden hanımlarımız istedikleri renk ip tercih edebilirler. Detaylı video anlatımlı olarak örgü sevenlerin beğenisine sunuyoruz.
Çeyizlerde patik modelleri gerektiğince tercihler arasında yer almaktadır. Nişan bohçalarında kesinlikle yer almaktadır. Dünden bugüne patik modelleri yapılmaktadır. Farklı modeller ve değişik yöntemi ile örgü sevenlerin en çok ördüğü el işleri arasın da yer almaya devam etmektedir. En yeni ve güzel modeller amacıyla sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız. Yeni video anlatımlarda yine beraber olma dileğiyle hoşçakalınız.
Malzemeler
İki renk patik ipi,
İpe ideal iki şiş
Süsleme amacıyla lif ipi
Makas
Yapımı: Patik amacıyla haroşa yöntemi
Süsleme amacıyla tırabzan
Yapılışı 20 ilmek başlayıp üstünü 1 sıra örülür İki renk kullandığımız amacıyla bir sıra bir renk ten bir sıra başka renk ten örülür ve örerken her iki taraftan da renk değişince (yeni renge geçince) artırma yapılır. Her iki renk te 7 şer sıra toplam 14 sıra örülür. Ana renkten artırma yapmadan bir sıra örülür. Bide şayet ayak numarası ufak yada büyük ise rakamlar değişebilir.
Artırmayı çok yada eksik yapabilirsiniz. Bu patik adedi 36 ve 37 ayak numarasına idealdur. İlmekler ikiye ayrılır ve iki yarı bir örülür başka yarı da bir örülür bu patikte her iki yanda 23 ilmek 25 sıra örüldü. Daha sonra iki şiş ile kesme yapılır bu model de tığ ile kesim yapıldı. Dikişsiz bir model olarak bitirildi. Süsleme amacıyla lif ipiyle bir fiyonk yapıldı isteğe bağlı dikip tutturabilirsiniz. Detaylı yapımı amacıyla video anlatımı izleyebilirsiniz. Kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ