Selanik Örgüden Bebek Patiği Yapılışı

  • 22 Ekim 2019
  • 2.213 kez görüntülendi.
Selanik Örgüden Bebek Patiği Yapılışı

Selanik Örgüden Bebek Patiği Yapılışı
Bebek patiği nasıl yapılır sorusuna güzel bir video ile sizlere merhaba diyoruz. Küçük bebekler amacıyla çokta oluşturulan bebek patikleri kış mevsiminde en çok sarfedilen kıyafetler arasında yer almaktadır.

Anne adaylarımız bebek patik modelleri arıyorlarsa canimanne.com sayfamızda bir çok misaller mevcuttur. Sayfamızı ziyaret edebilir ya da yazımızın amacıyladeki linklere tıklayarak ulaşa bilirsiniz.

Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız amacıyla video anlatımlarımız gerektiğince yarar sağlayacaktır. İster bebe ip markası ya da sizlerin değişik ip seçimleri ile yapabilirsiniz. Aldığınız ip markasının arka etiketinde şiş numarası kesinlikle yazmaktadır. İpinizin kalınlığı ya da ince oluşu ellerinizin örgü ayarına göre şiş seçimi değişiklik gösterebilir.

Farklı en güzel örgü modellerinde yine beraber olma dileğiyle gerçekleştirme isteyen arkadaşlarımıza şuandan basit gelsin dileklerimi iletiyorum. HOŞÇAKALIN

Bebek patiği nasıl yapılır
Bebek patiği modeli detayları ve yapılışı
6 ay ve 1 yaş amacıyla ideal ölçüdedir.

Malzemeler

Nako elit baby ip tercihi edilmiştir.

3 Numara şiş seçimi

Taban alanı yaparak başlıyoruz ben 49 ilmek atarak başladım 6 sıra süresince artırmalar yaptım ön ve topuk evresinde artırma ardından 7 sıra ters düz örgü ördüm.

Örgümü iki katlı olarak birleştirdim örerek 9 sıra selanik örgü ördüm.

Orta evresinde 13 ilmek ayırdım sağ ve sol eşit olacak şekilde ilmekleri paylaşıyoruz 13 ilmek üzeri örüyoruz.

Yanlardan ilmek keserek daha sonra ön bölümünü 15 sıra ters düz örüyoruz kenarda yaptığımız gibi örgümüzü ikiye katlıyoruz hem örüyoruz hem kesiyoruz yanları aynı şekilde yaparak patiğimizi bitiriyoruz. Süsleme isteye bağlı dilediğiniz gibi yapabiliriz.

Örgü, örgüler ve el işleri, bebek patiği nasıl yapılır hepsi ve daha çoğu amacıyla linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal medya hesaplarınızda beğeni paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı amacıyla paylaşımlar gerektiğince önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ