Örgü Modelleri

Şeker Gibi Sıralı Tığ Oyası Yapımı

Şeker Gibi Sıralı Tığ Oyası Yapımı
Merhaba hanımlar bu günde sizlere çok hoş bir örgü modeli paylaşmak istiyorum,
Hem geleneksel hem de kolay bir tığ işi oya modeli ile boş vaktinizi değerlendirmeye ne dersiniz? O zaman hemen beraber örmeye başlayalım.
Kadınların en fazla günlük hayatta severek, uğraşmış oldukları etkinliklerden biridir. Tığ işi, çoğu farklı renk iplerin bir araya gelmesiyle renk cümbüşü oluşturur. Görenlerin hayranlıkla, bıraktıracak hoşlikte olması yapılan emeğin çok kıymetli olduğunu gösterir. Tığ işleri ile yapılan, çoğu ürünler vardır. Bu ürünler günlük hayatımızın, aşağı yukarı her alanında karşımıza çıkar. Tığ işleri el emekleri sanatlar içerisinde, en kıymetli uğraşlar arasındadır. Tığ işleri ile bunun yanı sıra, kişilerin ek kazanç mümkün kılabilecekleri birer araç haline gelmiştir. Bu sayede, evde sürekli bulunan kişilerin ek kazanç kapısını aralamış olacaktır. Bu durum kişilerin kendilerini, daha iyi hissetmesini ve daha özgüvenilir olabilmesi vasıtası ile psikolojik anlamda da pozitif etkisi yaratacaktır. Bu durum bütün kadınlar için böylece ek kazanç yoluyla kendi ihtiyaçlarını görebilecektir.
El emekleri sanatlar içerisinde, tığ işi günümüzde oldukça önemli bir yere sahiptir. El emekleri arasında yazma oyaları en fazla bilinen el işi sanatları arasında bilinir. Kadınların günlük hayatta, kullanmış oldukları şal birer süs aksesuarı şeklinde de bilinir. Hayatımızın her alanında, bulunan tığ işleri varlığı ve ilerleyen süreç içerisinde ve kendini geliştiren birer sanat hazinesi olduğu için herkes tarafından önemi bilinmektedir. Bu süre zarfında isteyen, herkes rahatça bu sanatı öğrenebilir. Ücretsiz kurs veren yerlerden ya da bu emeği bilen kişilerden yardım isteyerek de aradaki açığı basitçe kapatılabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu