Popcorn Motif Modeli Yapılışı

  • 24 Mayıs 2021
  • 1.336 kez görüntülendi.
Popcorn Motif Modeli Yapılışı

Popcorn Motif Modeli Yapılışı
Popcorn motif modeli yapılışı yapabileceğiniz en güzel örgü motif yapımı. Bir çok alanda tercih edebilirsiniz. İpin kalınlığına göre ebatı değişecektir. Kalın ip seçimi ile tek motiften kırlent çalışabilirsiniz. Yatak örtüsü amacıyla tekrar tercih edebilirsiniz. Şöyle düşünce olsun sizlere şiş örgü düz yelek örüp ön kısmına motif çalışması yapabilirsiniz. Harika görselliği oluyor. Ön evresinde etek ucundan başka uç kısma kadar motifleri ekleyip sonra yeleğin ön kısmına dikebilirsiniz. Kol kısımlarına üç trabzan bir boşluk şeklinde tığ işi uygulayabilirsiniz. Bu çalışmayı değişik motiflerde deneyebilirsiniz. Motifin ebatı ön kısımda çok büyük olmamasına ilgi ediniz. Sizlere düşünce olsun.
Tığ işi örgü motifleri çok uygular mısınız ? hangi modellerde tercih ediyorsunuz ? çanta yapımında ya da hırka modellerinde motifler gerektiğince şık görselliği olmaktadır. Farklı motif örnekleri amacıyla sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Popcorn motif modeli yapılışı
Orta kalınlıkta örgü ipi
İp ve elinize yatkın tığ seçebilirsiniz.
Yapılışı: Sihirli halka yapalım halka amacıylae popcorn uyguluyoruz. Arada elinize göre zincir çekerek halka amacıylae toplamda sekiz popcorn yapıyoruz. İkinci sırada köşe kısımlarını hazırlıyoruz. Kare motif şeklini vermek amacıyla. Köşeleri belirleyip modeli kurup motifi istediğimiz boyuta getirelim. Detaylı anlatım amacıyla videoyu izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ