Hem Kız Hem Erkek Bebek Yeleği Yapılışı

  • 16 Mart 2019
  • 2.408 kez görüntülendi.
Hem Kız Hem Erkek Bebek Yeleği Yapılışı

Hem Kız Hem Erkek Bebek Yeleği Yapılışı
Görünce çok hoşuma giden derhal sizlerle paylaşmak istediğim bebek yelek modelini hem kız hemde erkek bebeklere yapabilirsiniz. Tek parça durumunda yan örülen bu yeleği çağdaş ve şık duruma getirmek amacıyla iki ayrı renk ile çizgiler verdim. Yeleğin yapımına 1 adet 250 metrelik ip yeterli oluyor.
1 yaş amacıyla ideal büyüklüktedir. 50 ilmekle örgüye başlayıp evvelce 5 sıra haroşa örülecek. Sonra örgünün her iki kenarında 7 ilmek lastik olarak haroşa örülmeye devam eder iken başka seksiyonleri düz olarak örülecek. Haroşalar 11 sıra olunca renkli ipe geçilecek ve bir sıra haroşa örülecek. Araya bir sıra beyaz iple boşluk verilip yine bir sıra renkli ip ile bir sıra haroşa örülecek.
Haroşalar 16 sıra olunca yaka amacıyla 26 ilmek akılacak. Sonra ilmek takılan seksiyon 33 ilmek haroşa olarak örülecek. 5 sıra haroşa olunca bir sıra renkli ip ile bir sıra haroşa yapılacak. Sonra düz örgü ile devam edilecek. Omuz kısmının tam ortasında kalan seksiyone bir sıra daha renkli ip ile haroşa yapılacak.
Omuz seksiyonü arkadan ters sıra sayıldığı vakit 11 sıra olunca yine haroşa örülerek lastik yapılacak. Sadece omuzları dikişli olan bu yeleği düz olarak hiç renk koymadan yapabileceğiniz gibi yeleğin tamamını modelli de yapabilirsiniz,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ