Motifli Kirazlar Tığ Oyası Yapımı

  • 24 Mart 2021
  • 2.780 kez görüntülendi.
Motifli Kirazlar Tığ Oyası Yapımı

Motifli Kirazlar Tığ Oyası Yapımı
Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz yazmalar amacıyla değişik oya modelleri arıyorsanız kesinlikle sitemizde yer alan oya modellerine göz atmalısınız. Sizlere her vakit yeni misaller bulamaya devam ediyorum. Bugün sizlere kirazlar tığ oyası modeli yapımı göstereceğim. Bu oya modelinin ayrıntılı yapım adımını alttaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.
Yazma kenarları amacıyla şık ve gösterişli oya modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tekrar çok renkli güzel bir oya modeli yapımı göstereceğim. Çeyizleri amacıyla hazırlık yapanlar ya da el işleri yapıp satanlar bu modele kesinlikle göz atmalılar. Yazma ortamında tespit edilen renklere ideal olarak ipler seçip bu oya modelini yaparsanız meydana harika bir dizayn çıkacaktır.
Tığ işi kirazlar oya modeli yapımı amacıyla burada yazma ortamında tespit edilen renklerden mavi, mürdüm ve kırmızı renkte oya ipi kullanılmış. Bunlar dışında birde alt kısımdaki yapakların yapımı amacıyla yeşil oya ipi kullanılmış. Tığ olarak ise ellerinizin yatkın bulunduğu tığınızı kullanabilirsiniz.
Oya modeli yapımında kiraz modellerinin yapımı amacıyla kulak çöpü kullanılıyor. Kiraz şeklinde manzara elde emek amacıyla kulak çöpü ile ilmekler alınmış. Burada video ortamında evvelce yeşil oya ipi ile yaprakların yapımı gösterilmiş. Daha sonra ise kiraz modellerinin yapımına geçilmiş. Videodaki anlatımı takip ederseniz problem yaşamadan bu modeli yapabilirsiniz.
Kirazlar tığ oyası modeli yapımı amacıyla alttaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ