Şeritli Lif Örneği Yapımı

  • 06 Temmuz 2018
  • 2.172 kez görüntülendi.
Şeritli Lif Örneği Yapımı

Şeritli Lif Örneği Yapımı
Kıvırcık kenarı olan şerit lif numune olarakin yapımına dair bu güzel çalışmayı ister çeyizlik dilerseniz de gündelik hayatınızda kullanmak amacıyla yapabilirsiniz. Örgü lif tığ işi çalışmaları genellikle ev hanımları gündelik hayatlarında kullanmak amacıyla yaparlar. Banyo ovunma lifi olarak tercih edilen bu tür güzel motifli ve desenli lif misallerini görünce heyecanlanırım. Banyo lif modeli olarak çiçek şeritli örgü lif numune olarakin detayları altta yer alıyor.
Tığ işi lif modeli amacıyla kullandıkları ip lif ipi olup, banyo ovunma bezi olarak şişle, tığla oluşturulan örgü teknikleri uygulanmış çalışmaları da bilirsiniz. Lif modelleri kategorisi oluşturdum. Birçok paylaşımı alakalı ekranda paylaşmayı arzuluyorum.
En güzel lif misalleri olarak tavsiye edeceğim modelin adı ise örgü misalleri arasında yer alan altıgen lif örneğidir. Bulursanız kesinlikle inceleyin. Türkçe olarak anlatımını bir kaç yerde gördüm. Pinterest gibi sitelerde yabancılar aslında iyi iş çıkartıyor.
Bir de tığ ile ilk olarak ön ve arkası yapılıp, daha sonra birleştirilen 2 yada 3 ebatlı gibi gözüken lif modelleri var. Paylaştığımız bu güzel numunete ise örgü lif modelinin üstüne çiçekli numune işlenmiş. Tığla yapılmış ve aslında bitmiş durumu el yakıyor. Çok beğendim.
Açıklamalı olarak altta öğreneceğiniz lif modelini kendinizce yıldız deseni ya da değişik etrafa sahip numune olarak da üretebilirsiniz. Örgü tığ işi güzel misaller genellikle şiş örgüsü olarak biliniyor. Benim de en çok sevdiğim ve beğendiğim numune olarak ismi başak bahçesi örgü örneğidir.
Örgü lif desenleri arasında sıkça karşılaşacağınız ve yelek yapımında sarfedilen misalleri dantel lifler ve daha çoğu çalışmayı sitemizde yakın vakitte bulabileceksiniz. İlginize teşekkürler,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ