Misket Örgü Modeli Yapılışı

  • 12 Mart 2021
  • 1.513 kez görüntülendi.
Misket Örgü Modeli Yapılışı

Misket Örgü Modeli Yapılışı
Merhaba sevgili hanımlar bugün sizlere tığ işi misket örgü modeli yapımını paylaşacağım. Örgüye yeni başlayanlar amacıyla kolay bir örgü modeli.
Malzemeler
Orta kalınlıkta ip
İpe ideal tığ
Yapımı
Tığ işi Misket Örgü Modeli yapımı amacıyla ilk olarak zincir çekelim. Hiç ilmek almadan bir önüne batalım. Yine üçüncüye de batalım ve tek seferde çıkaralım. Tepesine almadan en son battığımız yere alttan bırakalım. Çekerken normal bir şekilde alalım. En son battığımız yere batalım tığın altında kalacak şekilde ipleri bırakalım. Son battığımız yere batalım. Sırayı bu şekilde tamamlayalım. Sona batıp tersten alalım. Çekerken düzden çekelim. Alttan ipi alalım ve çekerken tek seferde düzden çekelim.
Sona tekrar bir adet batıp bırakalım. Bir zincir çekip çevirelim. Tam dibine tersten batalım. Tek seferde çekelim. Aynı şekilde alıp baştan ilmekleri çıkaralım. İki tersten iki düzden çekip çıkaralım. En son battığımız yere batalım tığın altında kalacak şekilde ipleri bırakalım. Son battığımız yere batalım. Sırayı bu şekilde tamamlayalım. Sona batıp tersten alalım. Çekerken düzden çekelim. Alttan ipi alalım ve çekerken tek seferde düzden çekelim. Sona tekrar bir adet batıp bırakalım. Bir zincir çekip çevirelim.
Tam dibine tersten batalım. Tek seferde çekelim. Çekerken düzden çekelim. Alttan ipi alalım ve çekerken tek seferde düzden çekelim. Sona tekrar bir adet batıp bırakalım. Bir zincir çekip çevirelim. Tam dibine tersten batalım. Tek seferde çekelim. Aynı şekilde alıp baştan ilmekleri çıkaralım. İki tersten iki düzden çekip çıkaralım. Ters taraftan alalım. Düzden çıkaralım.
Tersten alalım ve düzden gelelim. Köşedekine tekrar tersten alalım. Tek seferde alıp çıkaralım. Dip kısımdan ilerletmeye başlayalım. Sonuncuyu bir adet batalım. Dönüşte bir zincir çekelim. Ters taraftan alalım. Düzden çıkaralım. Tersten alalım ve düzden gelelim. Köşedekine tekrar tersten alalım. Tek seferde alıp çıkaralım.
Dip kısımdan ilerletmeye başlayalım. Sonuncuyu bir adet batalım. Dönüşte bir zincir çekelim. Tersten alıp düzden çekerek çıkaralım. Tekrar batalım ve çevirelim dip kısmından başlayalım. Tepeye almadan en son battığımız yerin tepesinden alalım. Bu güzel örgü modelinin yapımı amacıyla Serap ile Elsanatlari youtube kanalına teşekkür ederiz.

 
 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ