Salopet Etek Nasıl Örülür

  • 27 Haziran 2021
  • 1.455 kez görüntülendi.
Salopet Etek Nasıl Örülür

Salopet Etek Nasıl Örülür
Tığ işi ile yapılmış slopet etek yapımı ile birlikteyiz. Slopet etek yapımı amacıyla çok tanınan bir model kullanılmış. Aynı model ile grup olarak yelek yapabilirsiniz.
İsterseniz askılarını yapmadan düz etek şeklinde kullanabilirsiniz. 1 taneden biraz çok ip kullanılmıştır. 1-2 yaş aralığı amacıyla ideal olacaktır.
Etek yapımına bel kısmından zincir çekerek başlayın. Bu kısımda bebeğinizin bel bölümünü ölçerek örgüye başlayabilirsiniz.
Her bebeğin kilosu aynı olmadığı amacıyla aynı ölçüler size uymayabilir. Önce lastik hazırlayın. Bir ilmeği ön taraftan girerek örerken başka ilmeği arka taraftan alarak örün.
Bu şekilde lastik hazırlayın. Lastik tamamlanınca her model amacıyla tırabzan üzerinden devam edin. İkinci modele geçince 6 tırabzan yaparak devam edin.
Bundan ardından 3 ebatlı modeli uygulayarak devam edin. Bundan sonra sayıyı değiştirmeden dilediğiniz ölçüye gelinceye kadar devam edin.
Etek 27 santim olarak örülmüştür. Sonra askıları gerçekleştirme amacıyla tek model kullanın. Askıları ister düğme ile tutturun ister kurdele ile tutturun.
İsterseniz bel kısmına lastik geçirebilirsiniz. Örgü aşkım bebeğim kanalının anlatmış bulunduğu etek modelini videoyu izleyerek yapabilirsiniz kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ