İki Renkli Deniz Dalgası Örgü Modeli Yapılışı

  • 16 Ocak 2021
  • 2.490 kez görüntülendi.
İki Renkli Deniz Dalgası Örgü Modeli Yapılışı

İki Renkli Deniz Dalgası Örgü Modeli Yapılışı
Merhaba arkadaşlar sitemize hoşgeldiniz .Videoda kullandığım malzemeleri aşağıdan bulabilirsiniz,Deryabaykalca.com sitemiz sizler amacıyla en güzel örgüleri bularak paylaşıyoruz,
rengi koyu renk ve desenler amacıyla de açık renk ip sarfedilen harika bir deniz dalgası örgü modeli yapımından bahsedeceğim. Gösterişli örgü modelleri katagorisinde sayabileceğimiz bu numune ile çok güzel bebek hırkaları, yelekleri, kazakları yapabilirsiniz. Hatta bu model ile bir bebek battaniyesi bile örebilirsiniz. Kendi kütüphanenizdeki bebek örgü modelleri ve örgü bebek battaniye modelleri içerisine bu örneği de kesinlikle eklemelisiniz.
Videolu anlatımı da sahip olunan iki renkli deniz dalgası modeli 6 ve katlarından oluşmaktadır. Yani bir deniz dalgası motifi 6 ilmek üstüne kurulmaktadır. Şiş ile örülen bir örgü modelidir.
İki Renkli Deniz Dalgası Örgü Modeli Nasıl Örülür?
Deniz dalgası örgü modelinin başlangıcı mor ip ile 2 sıra haroşa örülerek yapılmıştır. Daha sonra modelin kurulum aşamalarına geçilmiştir. Bir sıra ön yüzde düz, arka yüzde ters şekilde örülmüştür.
Ön yüzde iken beyaz renk ipe geçilerek başlangıç ilmeği örülmüştür. Devamında gelen 3 ilmek örmeden başka şişe aktarılmış, ardından gelen ilmekler ise ters örülmüştür. Bu esnada beyaz ipin ön yüzde kalmasına ilgi edilmiştir. Sıra sonuna kadar 3 ilmek kaydır ve 3 ters ör şeklinde devam edilmiştir.
Arka yüze geçildiğinde ise ip arkada olacak şekilde 3 ilmek kaydır ve 3 ilmek (beyaz ilmekler) düz ör şeklinde ilerlenmiştir.
Tekrar ön yüze geçilmiş ve mor iple bu sıradaki bütün ilmekler düz olarak örülmüştür. Arka yüzde de bütün ilmekler ters olarak örülmüştür.
Modelin son esnasında ise ön yüzde iken kıyı ilmeği örülmeden kaydırılır. Atlanılan kısmın ortasında kalan ilmekleri örerken atlanılan ilmeklerin altından geçilerek bir arada toplanması sağlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ