Metal Düğmeli Kolay Yelek Yapılışı

  • 01 Nisan 2020
  • 2.396 kez görüntülendi.
Metal Düğmeli Kolay Yelek Yapılışı

Metal Düğmeli Kolay Yelek Yapımı
Bugün bebekleri amacıyla hazırlık yapanlara, değişik yelek modelleri arayanlara kolay bir yelek modeli göstermek istiyorum. Erkek bebekler amacıyla oluşturulan bu yakalı kız bebek yeleği gerektiğince kolay olan ve gösterişli bir model. Yeleğin ayrıntılı yapım adımını alttaki videodan takip edebilirsiniz.
Erkek bebekler amacıyla göstermek istediğim bu yelek modeli şiş örgüsü ile oluşturulan ve kısa sürede yapılıp tamamlanabilecek bir model. Yeleğin gövde evresinde nar çiçeği renk kullanılırken yaka evresinde ise krem rengi bir ip kullanılmış ve iki ip ile çok güzel bir uyum yakalanmış. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış.
Şiş örgüsü kız ya da erkek bebek yeleği yapımı amacıyla tekrar Işıl Hanım çok güzel bir anlatım yapmış. Yelek yapımında kolay şiş örgüsü teknikleri kullanıldığı amacıyla nerdeyse bir gün de yapılıp tamamlanabilecek bir model. Şiş örgüsü gerçeklştirmeyi bilmeyenler ise videodaki anlatımı takip ederek bütün detayları öğrenebilir.
Yelek amacıyla arka kısımda düz haroşa örgü gerçekleştirdikten sonra kol farklarına geçilmiş. Kol fark detayları videoda açıklanmış. Bu şekilde yeleğin arka alanı gerçekleştirdikten sonra ise ön kısımlır yapılmış. Daha sonra yaka ayrıntıyı yapılarak yelek modeli tamamlanmış.
Yeleğin yapımı ile alakalı bütün detaylar video ortamında açıklanmış. İlk başta yapımı zor gibi görünse de detayları öğrenildiği vakit kısa sürede yapılıp tamamlanabilecek bir yelek modeli.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ