Uç Danteli veya Havlu Kenarı Yapımı

  • 18 Ağustos 2018
  • 3.917 kez görüntülendi.
Uç Danteli veya Havlu Kenarı Yapımı

Uç Danteli veya Havlu Kenarı Yapımı
Sizlerle sık sık yeni ve değişik dantel modellerini paylaşmaya devam ediyorum. Bugünde sizlere hem havlu kenarında kullanabileceğiniz hem de uç danteli olarak kullanabileceğiniz çok şık bir dantel modeli yapımı paylaşmak istiyorum.
Çeyiz hazırlıkları yapanlar amacıyla çok şık bir dantel modelini bugün paylaşacağım. Farklı süslemeler amacıyla kullanılabilecek olan bu dantel modelinin yapımı da gerektiğince basit. Renk renk ipler ile işleyebileceğiniz bu dantel modeli görüntü olarak çok şık duruyor.
Havlu kenarı danteli amacıyla basit ama gösterişli bir model arıyorsanız bu modele kesinlikle göz atmalısınız. Aynı şekilde uç danteli süslemeleri amacıyla de bu model çok şık olacaktır.
Tığ ile oluşturulan bu model ortamında oluşturulan tığ işi hem kalp manzarası şeklinde hem de dört yapraklı yonca şeklinde duruyor. Bu açıdan de çok gösterişli bir model.
Dantel modeli yapımı amacıyla 60 adet zincir çekilerek modelin yapımına başlanmış. Yan bir şekilde işlenen bu dantel modeli trabzanlar yapılarak ilerliyor. Burada ilgi etmeniz gereken en mühim ayrıntı modelin kurulması ve amacıyladeki dantel modelinin oluşması amacıyla verdiği sayılara göre hareket edilmesidir. Video ortamında çok güzel bir anlatım yapılmış. Burayı takip ederseniz problem hayattan dantel modelini çıkartabilirsiniz,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ