Mercimek Örgü Modeli Yapılışı

  • 11 Mart 2021
  • 1.386 kez görüntülendi.
Mercimek Örgü Modeli Yapılışı

Mercimek Örgü Modeli Yapılışı
Merhaba sevgili hanımlar bugün sizlere mercimek modeli tığ örgüsü yapımı nı paylaşacağım. Basitçe örülen bir örgü modeli.
Malzemeler
Orta kalınlıkta ip
Tığ
Yapımı
Mercimek Modeli Tığ Örgüsü Yapımı amacıyla zincir çekerek başlayalım. 3 zincir çekip dönelim ve batalım. Tepeye ilmek almadan batıp dönelim. İki iki zincir çıkaralım. Aynı dip kısıma batalım. İki iki çıkaralım. Dip kısmına yanına iki iki çıkaralım. İşlemin derhal dip kısmına batalım. Yanına da batalım ve iki seferde çıkaralım. Dip kısmına ve bir yanına yapalım. Dibine bir de yanına örelim. Bir dibe bir yanına sırayla batalım. İki iki çıkalım. Dönelim ve 3 zincir çekelim.
Dip kısmına batalım. Ve başka boşluğa batalım ve çıkaralım. İki iki çıkaralım. Aynı yere ve bir önüne batalım. İki iki çıkaralım. Başa kadar gelelim. Diğer renge geçelim. Başa gelelim ve aynı yere batıp bir önüne bir defa batalım. Aynı yere ve bir önüne iki seferde çıkaralım. İki seferde çıkaralım boşluğa batalım. Hemen önüne yine batalım.
İki seferde çıkalım. Batalım ve tığda üç adet bırakalım. Ve başka boşluğa batalım ve çıkaralım. İki iki çıkaralım. Aynı yere ve bir önüne batalım. İki iki çıkaralım. Başa kadar gelelim. Diğer renge geçelim. Başa gelelim ve aynı yere batıp bir önüne bir defa batalım. Aynı yere ve bir önüne iki seferde çıkaralım. İki seferde çıkaralım boşluğa batalım.
Hemen önüne yine batalım. İki seferde çıkalım. Batalım ve tığda üç adet bırakalım. İki seferde çıkaralım. İkili trabzan gibi yapalım. Aynı şekilde çift çıkaralım. Bir önüne iki iki çıkaralım. Zincirsin yapalım. Başa gelelim ve aynı yere batıp bir önüne bir defa batalım. Aynı yere ve bir önüne iki seferde çıkaralım. İki seferde çıkaralım boşluğa batalım. Hemen önüne yine batalım. İki seferde çıkalım. Batalım ve tığda üç adet bırakalım. Ve başka boşluğa batalım ve çıkaralım. İki iki çıkaralım. 3 zincir çekip çevielim iki sefrde çıkaralım. Bu modelin yapımı amacıyla Sero nun Atölyesi Youtube kanalına teşekkür ederiz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ