Çok Kolay Kız Bebek Yelek Modeli

  • 24 Aralık 2021
  • 1.181 kez görüntülendi.
Çok Kolay Kız Bebek Yelek Modeli

Çok Kolay Kız Bebek Yelek Modeli
Bugün dizaynı bana ait olan midye modeli kız bebek yelek modelini nasıl yaptığımı anlatacağım. Alt vücudu geniş üst roba alanı vücuda göre olan değişik bir dizayn yelek modeli hazırladım.
Bebek yelek modelinin yapımında bir adet nako lüx minnoş ip ve 3 numara şiş kullandım. 100 gramı 340 metre olan bir ip kullandım. Kullanacağınız ip ve şiş kalınlığı aynı olursa ölçüsü benim hazırladığım 0-6 ay arası bebeklere ideal olacaktır. Ön parçayı 40 ilmekle başladım. Önce 4 sıra haroşa hazırlayın. Sonra modeli kuracağız.
Örgünün arka esnasında ilmekleri ters olarak örün. Örgünün ön esnasında başlangıçtaki 7 ilmeği düz olarak örün. Sonra bir ilmek artırın ve 7 ilmek düz örün. Bir ilmek artırıp bir ilmek düz olarak örün. Yelek modelini büyütmek isteyenler 8 ilmek ve katlarını kullanarak sayıları artırmalılar.
Örgünün arka esnasında tüm ilmekleri ters olarak örün. Örgünün yine ön sırasına geçince modelin bulunduğu 7 ilmeğin başında ve sonucunda ilmek artırın. Üçüncü kez ilmek artışı yaptığımız sırada modelin bulunduğu 7 ilmek çift dolanarak ters örülecek. Örgünün arka esnasında bu çift dolanan ilmekleri serbest bırakıp ters örerek toplayın.
7 ilmeğin başında ve sonucunda artırılan ilmekler 6 adet olunca sayıları dengelemek amacıyla örgünün arka esnasında ilmekleri eksilt melisiniz. 10 model oluncaya kadar aynı şekilde devam edin. Sonra örgünün başında ve sonucunda 7 ilmeği düz örerek haroşa yapın. Arada kalan ilmekleri bir ters bir düz şeklinde örün.
Örgünün arka esnasında bu prosedürü yapar iken düz ilmekleri çift olarak alın ve ilmek eksiltin. Bir vakit bu şekilde devam edin. Sonra ilmeklerin hepsini haroşa olarak örün. Sonra yaka alanı amacıyla 14 ilmek kesin. Sonra kalan ilmekleri haroşa olarak örün ve bitirin. Yelek modelinin başka ön parçasını örerken 4 adet ilik evi hazırlamayı unutmayın.
Arka parçayı 73 ilmek olarak başladım. 4 sıra haroşa örerek hazırlayın. Ardından modeli uygulayın. 10 model oluncaya kadar devam edin. Sonra örgünün iki kenarında 7 adet ilmeği haroşa olarak örün. Örgünün arka esnasında oluşturulan bu prosedür esnasında kalan ilmekleri bir ters bir düz şeklinde örülecek. Bu sırada düz ilmekleri örerken çift örerek ilmek eksiltin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ