Mantarlı Bebek Kazak Yapılışı

  • 14 Aralık 2017
  • 2.727 kez görüntülendi.
Mantarlı Bebek Kazak Yapılışı

Mantarlı Bebek Kazak Yapılışı
Örgü bebek kazakları yapıp üzerine uğur böceği, çiçek, mantar, bulut ve araba motifleri yaparak süsleyebilirsiniz. Kazaklar daha hoş görünecek.
Ayten arkadaşımız yapmış bulunduğu kazağın üzerine mantar, uğur böceği ve çiçekler yaparak çok güzel bir kazak görseli sunmuş. Tığ ile yapmış bulunduğu motifleri kazağın üzerine uygulayan arkadaşımızın kazağı çok güzel görünüyor. Sizde çocuk kazakları amacıyla bu tür motifler yapıp tığla uygulayabilirsiniz. Ayten hanımın yapmış bulunduğu çocuk kazağı ile ilgili verilen birtakım bulgular alçakta yer alıyor.
Yakasına Bu örgüde 7,4,3,2,1,1,1 keserek yuvarlak bir biçim verin. İki tarafda aynı.Eski bir kazağın üzerine gazete kağıdı koyarak yaka kalıbı net ona göre örün. Kesilen 1 ilmekler daha çok kesilebilir. Zamanla kalıba da gereksinim duymazsınız. 4,5 yaş giyecek biçimde örüyorum. Nako Baby ipi tercih ediyorum. Genelde önü 90 arka 85 ilmek başlıyorum. Çok farklı süslemeler yapabilirsiniz. Arabalar güneş bulut ağaç çiçek gibi. Hem de tığla örüp kazak üzerine dikebilirsiniz. Normal lastik bir ters bir düz şeklinde yapılmıştır. Önce kazağı ör sonra tığla ördüğün ağaç çiçek vs. üzerine dik.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ