Lastikli Bebek Yeleği Yapımı

  • 17 Mayıs 2018
  • 2.230 kez görüntülendi.
Lastikli Bebek Yeleği Yapımı

Lastikli Bebek Yeleği Yapımı
Minik örgülerimize lastikli bebek yeleği yapımıyla devam etmekteyiz. Kolay bebek yeleği modelleri arasından seçtiğimiz pembe yelek. Çok şeker örgüler sayfasında ayrıntılı anlatımı oluşturulan yeleğin detaylarına sitemizden ulaşabilirsiniz.
Daha çok yelek amacıyla bebek yelekleri kategorisine de göz atabilirsiniz.
Lastikli Bebek Yeleği Yapımı
71 ilmek ile başlıyoruz. 6 sıra haroşa örüyoruz.
Her iki kıyıda da 7 ilmek haroşa örerek, ortada kalan 61 ilmeği düz örüyoruz.
Kenar harpşa 32 ilmek imkan kadar devam ediyoruz.
Haroşa kıyı 32 sıra olunca 7 ilmek tekrar aynı haroşa örüyoruz. Ortadaki 61 ilmeğin ilkini ters ile başlayıp, bir ters bir düz haroşa kıyıya kadar lastik örgü yapıyoruz. Lastik örgü alanındaki haroşa kıyı 14 sıra imkan kadar örüyoruz. Omu alanında 7 ilmek haroşa 1 ilmek ters 1 ilmek düz tekrar 1 ilmek ters örüp 10 ilmek kalana kadar haroşa örüyoruz. Kenara gelince başka kıyıdaki prosedürü uyguluyoruz.
4 sıra haroşa örüp omuz alanından 17 ilmek ayırıp 41 ilmeği sıkı bir şekilde kesiyoruz. Yaka seksiyonünün geniş durmaması amacıyla. 41 ilmek kestikten sonra 7 ilmek haroşa örüyoruz. Omuz seksiyonü 6 haroşa sırası örüp şişimize 24 ilmek atıyoruz. 4 sıra haroşa örüp lastik seksiyonün kıyı haroşa sırası 14 imkan kadar örüyoruz. Düz alanında her iki kıyıda 7 ilmek haroşa orta seksiyon düz devam ediyoruz. Kenar 32 sıra imkan kadar örüyoruz. Bütün ilmeği 6 sıra haroşa örüp bitiriyoruz.
Sağ parçada başka taraftaki uygulamaların benzerini yapıyoruz. Burdaki tek değişiklik 4 sıra haroşadan sonra ön seksiyondeki 3 ilmeği örüp şişimize bir ilmek alarak bir ilmek kesiyoruz. İliği açmış oluyoruz ve sırayı tamamlıyoruz. Devamında her 7 haroşa esnasında iki ilik daha açıp toplamda 3 ilik olacak ve örgünün devamını örüp tamamlıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ