Yaprak Modeli Bebek Yeleği Yapılışı

  • 12 Ocak 2020
  • 2.942 kez görüntülendi.
Yaprak Modeli Bebek Yeleği Yapılışı

Yaprak Modeli Bebek Yeleği Yapılışı
Örgü modelleri içersinde belki de gerçekleştirmekten en keyif aldıklarımız bebek kıyafetleri. Yelekler, patikler, kazaklar ve hırkalar hem model seçenekleri, hem de acele bitmeleri sebebi ile benim de tercihim arasındalar.
Değişik iplerden ve renklerden örülen modeller, onların tenine ve sevimliliklerine de uyumlular. Özellikle tercih ettiğim bebek örgü yelekleri içersinde basit örülenler yer alıyor. Farklı nakışlar ve ajur modelleri ile varlıklı bir görünüme sahip olan bu örnekler, sizler amacıyla de özel seçenekler içersinde yer almakta. Bu modelleri deneyebilir ve sevgili yavrucuklara yumuşacık, sevimli güzel el örgüsü mamüller yapabilirsiniz.
Yaprak Modeli Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği Yapımı
Yaprak modeli genellikle kızlar amacıyla örülen bir yelek modeli. Kendinden model ile beraber çoğalan ve biçim alan bir model. Bu amaçla örümü de çok zevkli.
İki şişle örülebileceği gibi misinalı şişle yapımı daha basit olacaktır. Model 1-2 ay grubuna göre sayılandırılmış. Siz daha büyük yaşlar amacıyla 2 ilmek şeklinde modeli büyütebilir, yaş ve gövde ölçüsünü ayarlayabilirsiniz.
Renk ve ip seçimi kuşkusuz bebek yünlerinden yapılmasında fayda var.
Modelin en güzel tarafı ise dikiş kullanılmaması. Dikişsiz bebek örgü yelek modelleri bebekler amacıyla daha sıhhatli ve rahat kıyafetlerdir. Bu tarz modelleri örerken zorlanmaz, daha basitlıkla bitirebilirsiniz.
Yaprak modelinin bittiği noktadan itibaren gövde bölgesine başlayıp, dilediğiniz uzunluğa kadar örebilirsiniz.
Ayrıca hırkaya çevirmek isterseniz, modelin kollarında ki ilmekleri kesmeden örebilir, kol boyunu ayarlayabilirsiniz.
Açıklamalı Yakadan Başlamalı Yaprak Modeli Bebek Yeleği Videosu
Sevimli bebek kıyafetlerini örmeyi ben de sizler kadar çok seviyorum. Bunlar içersinde de en çok örgü bebek yelekleri tercihim oluyor. Bu konumuzda ki modelin detaylarına, ilmek sayısına ve bütün püf noktalarına alçakta ki videodan ulaşabilirsiniz. Farklı modeller amacıyla de sitemde küçük bir tur atmanız yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ