Örgü Modelleri

Kolay Kozalak Örgü Modeli Yapılışı

Kolay Kozalak Örgü Modeli Yapılışı
Kozalak örgü modeli ile bebek yelekleri, bebek battaniyesi, bebek ve çocuk hırkası, bere bayan örgüleri dahil detaylı bir çok örgüler örebililirsiniz.
Kadınların belki de en büyük zevklerinden biri örgü örmektir. Fakat tabi sıksık olarak kadınlar arasında model diyalogları duyabilirsiniz. Bunun en büyük nedeni ise kadınların genel olarak modelleri sıksık olarak geliştirme isteğidir. Bu cinsten örgü modellerin de ne gerçekleştireceğiniz çok önemlidir. Yelekler bunların ortamında en çok bilinenidir. Birçok kadın eşlerine çocuklarına ve ya bir yakınının yeni doğan oğluna yelek örer. Bunun amacıyla Örgü yelekler örnekleri de araştırır.
Kolay kozalak örgü modeli
Tabi bundan sonra teknoloji çok ilerledi. Eskiden Bebek yelek modellerini kadınlar kendi aralarında konuşurlar ve birbirlerinden öğrenirlerdi. Şimdilerde ise bundan sonra bu tür bir hal kalmadı. Artık internet teknolojileri ile beraber herkes bebekler amacıyla en güzel yelek örneklerini internet üzerinden öğrenerek çok basit bir şekilde bulabiliyor. Üstelik buralarda daha evvelce hiç görmediğiniz yelek modelleri de bulunuyor.
Kozalak örgü modelinin motifleri 8 ilmek ve 16 sıradan oluşuyor. Mesela anlatımı 3.5 numara şiş ve normal kalınlıkta bir bebek ipi ile 2 motif çıkarılarak anlatılmıştır. 2 motif amacıyla 16 ilmek 6 adet ek ilmek ve 2 adet de kıyı ilmek olmak üzere toplamda 24 ilmek lazım,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu