Kolay Patik Nasıl Örülür

  • 17 Ekim 2017
  • 2.707 kez görüntülendi.
Kolay Patik Nasıl Örülür

Kolay Patik Nasıl Örülür
39 İlmek atarak 1 sıra ters örün.Ön yüze geçtiğinizde 1 haroşa örün, 1 arttırın ( şişe bir kez ip dolayın) 18 ilmeği haroşa örün,1 ilmek arttırın,1 haroşa örün 1
ilmek arttırın.Sonraki 18 ilmeği haroşa örün.1arttırın,1 haraşo örüp sırayı tamamlayın.Böylece sıra sonucunda 4 ilmek artmış olacak.
Sonraki 4 sırda (örgünün gerisinde değil yalnızca önünde)aynı arttırma noktalarından 4 ilmek arttırmaya devam edin.(18 er ilmekler sabit kalacak şekilde.)Toplam 5 sıra haroşa olduktan sonraşişinizde 59 ilmeğiniz olmuş olacak yani 20 ilmek arttırmış oluyoruz. 2 sıra düz örüp patiğin kıyı kısmındaki tırtıklar amacıyla 2 ilmeği düz olarak birlikte örüp ,şişe bir ip dolayın ,sıra sonuna kadar aynı şekilde örün.
Yine 2 sıra düz örün.
5 sıra haroşa örün ,sonraki sırada patik burnu amacıyla örgü ortasındaki 11 ilmek üzerinden düz örmeye başlayın,ancak yanlardaki 24 ilmekten bir ilmeği her ön sırada 1 ci ve 11 ci ilmekle birlikte örün.2 kıyıdaki bekleme ilmeklerinden 8 kere 1 er ilmek eksilttikten sonra,eksiltmeye devam ederk 2 sıra haroşa örün.
Tekrar düz örgüye geçip ortadaki 11 ilmeğin her iki yanısıra 16 şar ilmek kalana kadar eksilterk örmeye devam edin.
17 sıranın başından itibaren patik boğazına bağcık yeri gerçekleştirme amacıyla 2 ilmeği düz olarak birlikte örüp şişe 1 ip dolayın.Sıra sonuna kadar aynen örün.Arka sırayı ters örün.19. cu sıradan itibaren motif şemasını takip ederek örgüye devam edin.
Bağcık ajurundan itibaren 20 sıra olduğunda 2 sıra haroşa örerek tüm ilmekleri net .Küçük ponponlar ve bağcığını hazırlayıp geçirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ