Kolay Gelin Yeleği Yapılışı

  • 03 Ocak 2019
  • 2.551 kez görüntülendi.
Kolay Gelin Yeleği Yapılışı

Kolay Gelin Yeleği Yapılışı
Öyle bir model ki ister gelin yeleği yapın ister erkek örgüsü yapın seçim size kalmış… Ana modele ara model ekleyerek gelin yeleği olarak çalıştığım modeli ara model olmadan erkek örgüleri içersinde kullanabilirsiniz. İki katlı alize angora gold ile ördüğüm yelek tam çeyizlik oldu.
Modelin dikkat çekici olması amacıyla 2 katlı ip kullandım ama siz tek katlı iple yapabilirsiniz. Böylece hem zarif hemde çok sıkmayan bir yapıda yeleğiniz olacaktır. Erkek örgüleri amacıyla nasıl durduğunu görmeniz amacıyla saten iple modelin aralarına ikişer adet ters ilmek koyarak çalıştım ve resimlerini sizlerle paylaştım. Model 6 ilmekle yapılıyor. Ara modeli ise 7 ilmekle yapılıyor.
İsterseniz ara modelini kendi zevkinize göre değiştirebilirsiniz. İlk olarak yelek modelinin lastiğini bağlamalı lastik olarak çalıştım. Sonra arka yüzden bir sıra tüm ilmekleri ters ördüm. Sonra ön yüzde iki ters örüp bir düz bir dola iki ilmeği düz kes iki ters şeklinde ara modelini yaptım.
Sonra 6 ilmeğin ilk 2 adedini örüp ipi ön tarafa aldım ve 2 ilmeği örmeden aldım. Son kalan 2 ilmeği düz örerek modeli bitirdim. Arka yüzde ise ara modeli 3 düz ör bir dola iki ilmeği düz örer gibi kes iki düz ör şeklinde devam ettim. Ana modeli ise iki ters ör ipi arkaya alıp iki ilmeği örmeden atlatıp 2 ters ör şeklinde yaptım.
Tekrar ön sıraya geçince ara modeli aynı devam ettim. Ana modeli ise tam ortada kalan 2 ilmeği örgünün iki kenarına açarak düz ördüm. Arka yüzde ana modeli ter örüp ileri sırada modeli tekrarladım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ