Örgü Modelleri

Bir Yumakla Bir Saatte Bere Yapılışı

Bir Yumakla Bir Saatte Bere Yapılışı
Sadece 1 saatte 1 yumakla bere örülebilir mi? İşte sizlere yapılabileceğini izah eden yeni bir video aktaracağız. Örgücü Şirin bize bir yumakla bir saate nasıl güzel bir bere öreceğimizi detaylı bir şekilde anlatıyor.
Videosunda yapımı gerektiğince basit bulunduğu kadar bir o kadar da şık bir bere modeli anlatımı yapılıyor. Konumuzda çift renkle yapımına ait bir resim de paylaşıyor olacağız. Fakat bu videolu anlatımda tek bir yumakla 1 saatte bere yapımı husus alınıyor.
Anlatımda sarfedilen ip markası ve modeli Kartopu Deluxe olup, 6 mm.’lik tığ ile örülmüştür. Berenin modeli fıstıklarla çalışılmıştır.
Tığ İşi 1 Saatte 1 Yumakla Kolay Bere Anlatımı
12 zincir çekilerek lastik kısmının yapımına başlanmıştır. Zincirin üzeri yarım tırabzanlarla gidilmiştir. Bir üst sırada yalnızca arka dişlere batarak tekrar yarım tırabzanlar örülmüştür. Diğer sıralarda da bu şekilde örülen yarım tırabzanlarla ilerlenip bere lastiği örülecek baş çevresince oluşturulup birleştirilmiştir. Sonra bere örneğinin yapımına geçilmiştir.
Lastiğin üstüne üçün katları şeklinde sık iğneli bir sıra geçilmiştir. Bu sıranın üstüne 2 sık iğne atlayıp üçüncüye batarak arada bir zincir çekilerek 2 adet 3 dolamalı fıstıklardan meydana gelen diğer bir sıra çalışılmıştır. İkili fıstık kümeleri arasında da 2 zincir çekilmiştir. Bu şekilde 10 sıra örüldükten sonra berenin tepesi kapatılmıştır.
Kapatma prosedürü amacıyla her sırada eksiltme yapılmak kaydıyla tırabzanlar yapılmıştır. Sonra tepesi örgü iğnesi ile dikilmiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu