Kır Bahçesi Yelek Örgü Modeli Yapılışı

  • 04 Ağustos 2021
  • 1.183 kez görüntülendi.
Kır Bahçesi Yelek Örgü Modeli Yapılışı

Kır Bahçesi Yelek Örgü Modeli Yapılışı
Tüm örgülere uyan bir örgü modeli göstermek istiyorum sizlere. Genellikle bu modeli yelek örmek amacıyla kullanmanızı öneririm. Çıtır görüntülü bir örgü modeli bulunduğu amacıyla çoğu örgüye ideal olacaktır.
Minik desenli bir örgü modeli bulunduğu amacıyla bebek örgülerinde çok şirin olacaktır. Model 2 ilmek ve katları ile yapılmaktadır. İlk olarak lastik hazırlayın. Önce tüm ilmekleri arka yüzde ters olarak örün.
Örgünün ön yönüne geçince evvelce kıyı ilmeğini örmeden alın. Sonraki iki ilmeğin evvelce ikincisini düz örüp sonra ilk ilmeği düz örerek ileri iki ilmeğe geçin. Sonraki iki ilmeği düz örün. Böylece arada boşluklar vermiş olacaksınız.
Tekrar iki ilmeği örerken evvelce ikinci ilmeği sonra ilk ilmeği düz örün. Sırayı tamamlayınca örgünün arka yönüne geçin. Arka yüzde ön yüzde yer değiştirdiğimiz ilmekleri yine yer değiştirerek öreceğiz.
Bu sırada aynı şekilde evvelce ikinci ilmeği ters örün sonra ilk ilmeği ters öreceğiz. Bunu basitçe gerçekleştirme amacıyla ipi arkaya alıp ilk ilmeği örmeden atlatın. Sonraki ilmeği ters örüp örmeden atladığımız ilmeğin konumunu değiştirip ters örün.
Tekrar ön tarafa geçince bu defa yer değiştirip ördüğümüz ilmekleri düz örüp ileri iki ilmeğin konumunu değiştirip örün. Her defasına modeli kaydırarak devam ediyoruz.
Her iki yönü da örerken evvelce ikinci ilmeği örüp sonra ilk ilmeği örerek ilmeklerin konumunu değiştirin. Bu prosedürü ön doğrultuda düz örerek yapar iken arka doğrultuda ise ters olarak örün. İki ilmeğe modeli uygularken ileri iki ilmeği düz örerek boşluk verin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ