Fıstıklı Gelin Patiği Yapılışı

  • 03 Temmuz 2019
  • 1.588 kez görüntülendi.
Fıstıklı Gelin Patiği Yapılışı

Fıstıklı Gelin Patiği Yapılışı
Tığ işi gelin patiği yapımı ile harika bir patik modeli çalışabilirsiniz. Bu patiği hazırlarken patiklik ipler kullanabilir, bu iplere makul tığlardan kullanabilirsiniz. Tığ işi örgü patik modellerine yuvarlak ya da küt uçlar ile başlayabilirsiniz. Bu patik modeli amacıyla yuvarlak uç kullanabilirsiniz.

Patiğe sihirli halka ile başlayıp 5 sırada artırarak 48 trabzana ulaşın. 38 numara ayaklar amacıyla makul olan bu ölçüyü ufak ya da büyük ayak numaralarına göre siz belirleyebilirsiniz. Sıra geçişlerinde trabzanların birleşim yerleri alta istikbal şekilde ayarlamayı yaparak patik modeline geçebilirsiniz. Patik tabanı amacıyla ilk olarak 10 adet trabzan yapın. Örnek amacıyla 1 zincir çekip tığın başına bir kere dolayıp alttan üçüncü trabzan başına batıp çift fıstık yapıp kapatın. 2 zincir çekip tekrardan çift fıstık yapıp kapatın. Araya bir zincir çekip başına dolayıp dördüncü trabzana batarak aynı örneğe devam edin.

Başta ve sonda üçüncü arada ise dördüncü trabzan üstüne batarak su taşı fıstık modelini uygulayın. Sonra 10 trabzan kalınca tekrardan üzerlerine bir kere trabzan yaparak tabanı oluşturun. Toplam 11 sıra fıstıklı modeli yapıp ipi koparın. Taban ve yan kısımları amacıyla yanmasına 31 adet trabzan çıkarın. 9 sıra artırma eksiltme yapmadan trabzanları yapın. 3 sırada topuk bölümünü yapıp 11 sıraya tamamlayın.

Ardından patik arka bölümünü samimi dikerek yukarıya çıkın ve 2 sıra örnekli modeli uygulayarak ayak üzerini yapın. Ardından 2-3 sıra trabzanla lastik yaparak patik modelini bitirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ