Örgü Modelleri

Tunus İşi Örgü Burgu Modeli Yapılışı

Tunus İşi Örgü Burgu Modeli Yapılışı
Tunus işi örgü burgu modeli yapımı şiş örgü modellerini sevenler amacıyla Tunus yöntemi örgü modelini sizlerin beğenisine sunuyoruz. Tunus işi modelleri tercihiniz ise burgu ve fıstık ayrıntıları olan harika görselliği ile örgü sevenlerin bir çok örgü modelinde kullanabileceği numune olacaktır.
Burgu örgü modelini battaniye modellerinde uygulayabilir. Hırka modelinin ön kısımlarında ayrıntı olarak yapabilirsiniz. Çocuk kazak yapımında ön kısımda 2 ya da 3 model kurarak modeli tercih edebilirsiniz.
Tunus işi örgü modelleri sayfamızda değişik numuneleri ile mevcuttur. Hem de şiş ve tığ işi örgü modellerine de bakabilirsiniz. Yaz amacıyla örgü modelleri de sayfamızda mevcuttur. Yazımızdaki linke tıklayarak örgü modellerine bakabilirsiniz. Yeni video anlatımlarda yine beraber olma dileğiyle hoşçakalınız.
Tunus işi örgü burgu modeli yapımı
Model anlatımında bebe yünü kullanılmıştır.
3 Numara şiş kullanımı
Yapacağınız örgü modeline göre zincir sayınızı ayarlayabilirsiniz. Örnek anlatımında 24 zincir ile başlanmıştır. Her zincirden bir ilmek çıkartıyoruz. Tunus yöntemi bilen arkadaşlarımız rahatlıkla yapar iken yeni öğrenen arkadaşlarımızda kolay anlatımı izleyerek uygulayabilirler.
Çıkarmış olduğumuz ilmekleri topluyoruz. 4 ilmek Ters örelim, 1 fıstık yapıp 4 ters örgü ile devam edelim, 6 ilmek düz örgü örüyoruz, 4 ters örgü, 1 fıstık ve düz örgü olarak sırayı ilmekleri toplayıp bitirelim.
Burgu modelini kurmaya başlıyoruz. Model fıstık ve burgu yapımı ile kendini yineleyen modeldir. Detaylı yapılışı amacıyla video anlatımı izleyerek rahatlıkla modeli kurabilirsiniz. Kolay gelsin,

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu