Kalp İçi Örgü Modeli Yapılışı

  • 14 Mart 2021
  • 1.532 kez görüntülendi.
Kalp İçi Örgü Modeli Yapılışı

Kalp İçi Örgü Modeli Yapılışı
Merhaba sevgili hanımlar bugün sizlere kalp içi örgü modeli yapımı nı paylaşacağım. Basitçe örebileceğiniz bir örgü modeli.
Malzemeler
Orta kalınlıkta ip
Tığ
Yapımı
Kalp İçi Örgü Modeli Yapımı amacıyla zincir çekelim. İkinciye iki adet sık iğne yaparak başlayalım. 9 adet zincir çekelim ve 7.ye sık iğne ile batıp kapatalım. Hemen yanına bir sık iğne daha yapalım. Toplamda 3 adet sık iğne yapalım. Bir zincir çekip çevirelim. Bir zemin oluşturalım. Tepeye bir kez alalım üç seferde çıkalım. 11 adet çift trabzan yapalım. Daha sonra üç sık iğnenin ortasına atıp kapatalım. Tepeye bir kez alalım içerisine 11 adet trabzan yapalım. 11 adet yapalım tam meydana batalım. Bu şekilde örelim. Bir adet daha yapalım. Hemen tekrar sık iğne ile bağlayıp kapatalım.
9 adet zincir çekelim ve çevirelim. Yaklaşık 5.ye sık iğne ile batalım ve kapatalım. 9 adet zincir çekelim beşinciye batalım. Sık iğne ile. 9 zincir çekelim 6.ye batalım. 5 adet zincir çekelim başına alalım. İki iki yükseltelim. Çevirelim arkasını ve iki zincir çekelim. Arka bölümünü çevirelim. Trabzan çekelim yanına bir adet daha çift trabzan yapalım. İkili trabzan yapalım. İki iki çıkaralım. Üçüncünün tepesine batalım.
9 zinciri üç üç bırakarak örelim. İkili trabzan yapalım yanına batalım. İkili trabzan yapalım.Tepeye bir kez alalım içerisine 11 adet trabzan yapalım. 11 adet yapalım tam meydana batalım. Bu şekilde örelim. Bir adet daha yapalım. İki sefer dolayalım. Hemen tekrar sık iğne ile bağlayıp kapatalım. 9 adet zincir çekelim ve çevirelim
Yaklaşık 5.ye sık iğne ile batalım ve kapatalım. 9 adet zincir çekelim beşinciye batalım. Sık iğne ile. 9 zincir çekelim 6.ye batalım. 5 adet zincir çekelim başına alalım. İki iki yükseltelim. Çevirelim arkasını ve iki zincir çekelim. Arka bölümünü çevirelim. Trabzan çekelim yanına bir adet daha çift trabzan yapalım. Üç zincir çekelim iki kez saralım. Sık iğnenin tepesine üçlü trabzanı çıkaralım. Üç seferde çıkaralım. Bu örgü modelinin yapımı amacıyla Serap ile Elsanatları Youtube kanalına teşekkür ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ