Örgü Modelleri

Bandana Örgü Modeli Yapımı

Bandana Örgü Modeli Yapımı
Çocuklar amacıyla örgü bandana yapımı ile renk renk saç bantları hazırlayabilirsiniz. 4-6 yaş arası kız çocukları amacıyla ideal örgü saç bandı modellerinden olan bu bandanayı iki şiş ile çok basit bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Gösterişli bir örneği olan bu saç bandını simli ipler ile de hazırlayabilirsiniz.
Bandana amacıyla 26 ilmek atarak başlayıp ilk sırayı düz olarak örün. İkinci sırada 4 düz, 3 ters, 12 düz, 3 ters ve kalan ilmekleri haroşa olması amacıyla düz örün. Sonraki sırada 4 haroşa ilmeği haroşa olarak başka ilmekleri görüldüğü gibi örün. Örgünün ön yüzünde burguları yaparak örneği kurun. Bunun amacıyla 4 haroşa, 3 ters örün. Ortadaki 12 düz ilmeği 6lı burgu şeklinde örün. Bunu yapar iken modelin dışa doğru açılmasını sağlayacak şekilde yönlerini ayarlayın.
Örgünün arka yüzünde ilmekleri görüldüğü şekilde örün. Bu şekilde yanlarda 4 ilmeği haroşa, başka ilmekleri görüldüğü şekilde örerek toplam 9 sıra örün. Ardından örgünün ön yüzünde burguları kapatacak şekilde örgüyü örün. Bu şekilde modeli devam ettirin.
Hazırladığınız çocuğun başının ölçüsüne göre bandanayı tamamlayın. Kesip bandanayı dikin ve kullanıma hazır duruma getirin.
https://youtu.be/wW830YoIGp8

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu