Kabartmalı Bayan Hırka Yelek Yapılışı

  • 23 Şubat 2021
  • 1.412 kez görüntülendi.
Kabartmalı Bayan Hırka Yelek Yapılışı

Kabartmalı Bayan Hırka Yelek Yapılışı
Örgüde bulunduğu gibi örgü gerçekletireceğini bir yelek modeli bulunduğunu düşünür isek lastik çalışması yapıp modelimizi üstüne uyguluyoruz.
Modelimizi yapmaya başladığımızda her örgüde bulunduğu gibi kıyı yeleğimizi 2 ilmek olarak örüyoruz.
Bir düz örüp arttırma prosedürü ve 4 ilmeğimizi iki kere örmeden ilmek ipimizi oluyoruz.
Arttırıp bir ters örüyoruz ve modelimize ayıracak 3 düz örgümüzü yapıyoruz modelimiz arka yüzünden kurulmaktadır.
Ön yüzüne Geldiğimizde tekrar kıyı ilmeğimizi ördükten sonra bir düz ilmeğimizi arttırdığımız ilmeğimizi bırakarak ipimizi topladığımız 4 ilmeğin ikisini düz örüyoruz ve örmeden ilmek olarak aldığımız ilme üstünden geçirip sonra ipimizi tekrar iki ilmek dolayıp örüyoruz ve modeli ayıran 3 ilmek ters örüyoruz .
Modelimiz bu şekilde devam etmektedir.
Her ne kadar size tanım olarak açıkladı hem de video anlatımına görsel bakıp anlatımı izleyerek çalışmanın daha mantıklı bulunduğunu düşünüyorum ve sizi video izleme öneriyorum.
Bu güzel modeli nerede kullanırız bozukluğu da gelince yelek hırka kazak ve bebek örgülerinde şapka atkı gibi örgülerde kullanabilirsiniz.
Ip olarak hangi ipi kullanmamız lazım olur diye soracak olursanız Arkadaşlar ben bir örgü sever olarak bütün ipleri denedim ve görmek istediğimiz çalışmak istediğimiz renk ip kullanabiliriz
Evet arkadaşlar Umarım başka örgüler gibi Bu güzel örgü modelinde beğenip Sizler de çalışacaksınız çalışmak dilediğiniz de video anlatımı olan videoyu sonuna kadar izlemenizi öneriyorum ve sizi video anlatımı olan video izlemeye çağrı ediyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ