Pembe Kız Bebek Yeleği Yapılışı

Pembe Kız Bebek Yeleği Yapılışı

 

Pembe Kız Bebek Yeleği Yapılışı
Merhaba arkadaşlar, Ajurlu örgüden pembe renkli cici bir kız bebek yeleği modeli paylaşıyorum sizler amacıyla. Bu yeleği şişle yapıyoruz. Etek ucundan yani alt kısmından başlanıyor örmeye. Yeleğin ölçüleri 1- 1.5 yaşa ideal. Etek kısmından 3 numara şişle 171 ilmek atılarak başlanmış ve kenarları dikişsiz (arka ve engel olur bütün) olarak, fıstıklı ajurlu örgü örneği ile örülmüş. Örgü yelekler, bebekler ve çocuklar amacıyla vazgeçilmezdir. Ne kadar örülse çok olmaz, el altında ne kadar çok bulunursa o kadar iyi. Hem kirlendi, yıkandı kurumadı derdi olmaz, hemde diğer giyisilerine ideal olacak şekilde tür tür giydirilir. Yeleğin örneği çok güzel, diğer modellerde de kullanılabilir. Bebek battaniyelerine de çok yakışır.
Şiş örgüsü Tomurcuk numuneli kız bebek yeleği modeli tamamlandıktan sonra yaka kenarına tığ ile oya yapılarak süslenmiş. Cici kızlara çok yakışacak bir yelek modeli olmuş.
Örmek istiyorum ama hem güzel, hem kolay olsun, hem de detaylı anlatılmış bir numune arıyorum diyenlere düşünce olması hedefiyle bu güzel videolu bebek yeleği tanımı paylaşıyorum. Örecek hanımlara şuandan kolay gelsin,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ