İki Renkli Zümrüt Taşı Örgü Modeli Yapımı

  • 23 Ocak 2019
  • 2.211 kez görüntülendi.
İki Renkli Zümrüt Taşı Örgü Modeli Yapımı

İki Renkli Zümrüt Taşı Örgü Modeli Yapımı
İki renkli zümrüt taşı örgü modeli yapımı kolay ve keyifli bir örgü modelidir. Bebek giyim ürünleri ya da bebek battaniyelerinde kolaylıkla kullanabileceğiniz bu model amacıyla 3,5 numara şiş ve şiş ile uyumlu değişik renklerde iki adet yün ip yeter olacaktır.
Model amacıyla ikinin katları şeklinde ilmek atın ve 1 sıra ters, bir sıra düz örün. Diğer sırada renkli ipi alıp 2 ilmek düz örün. İlmekler arasında kalan iplerden ikincisine batıp bir ilmek arkadan alın ve tekrar 2 ilmek örün. Bu şekilde sırayı tamamlayın. Arka sırada ördüğünüz ilmekleri tersten örün, aldığınız ilmeği tekrardan örmeden alın.
Sonraki sırada örgünün ön yüzünden bir ilmek örün. Daha sonra alt sıradan aldığınız ilmek ve yanındakini dönüştürerek başka şişe aktarın. Öndeki ilmeği ön taraftan girip örün. Bir ilmek düz örüp iki örülen ilmeğin üzerinden alt sıradan aldığınız ilmeği geçirin. Örgünün ters yüzünde ilmeklerin hepsini ters örüp sırayı tamamlayın.
Model bu şekilde tekrar ederek devam ediyor. Fakat her sırada modeli işlemeden evvelce bir ilmek kaydırıp alttaki iki numune arasından uzun ilmeği almanız gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ