İki Renkli Örgü Modeli Yapılışı

  • 13 Ağustos 2019
  • 2.955 kez görüntülendi.
İki Renkli Örgü Modeli Yapılışı

İki Renkli Örgü Modeli Yapılışı
Bebek örgülerinde rahatça kullanabileceğiniz iki renkli örgü modeli yapılışı ile ilgili bilgiler sunalım. Bu yeni örgü örneği yapımı son derece basit ve yapacağınız örgülerde çok hoş duracak bir model. Bu örnek bebek yelekleri, bebek kazakları, bebek hırkalarında hoş duracağı gibi atkı ve bereler için bile kullanmak mümkün.
Bu yeni iki renkli örgü örneği 6 sırada sonuçlanmıştır. Model üzerindeki desenler iki renkli tavşan kulağı örgü modeli içindeki desenlere çok benzemektedir. Yapılış itibari ile hem düz yüzde hem de arka yüzde örülerek ilerleyen bir modeldir. Düz örgü, ters örgü, alttan ilmek alma, ilmeği örmeden şişe geçirme gibi örgü yöntemlerini içinde barındırmaktadır.
İki sıra kırmızı iple örülür. Üçüncü sıra diğer renkle örülmeye başlanır. İlk ilmek düz örülür. Bir ilmek atlanır ve ikinci ilmeğin iki altındaki boşluğa girilerek buradan bir ilmek çıkartılır. Çıkartılan ilmek soldaki şişin üzerine 3 ilmek geçecek biçimde alınır. Bu atlanan 3 kırmızı ilmek örmeden sağdaki şişe geçirilir. Arkadan şişe alınan lacivert ip hafifçe çekilir. Sıradaki ilmek düz olarak örülür. Ardından aynı prosedürler sıra sonuna kadar bu yolla yenidenlanarak üçüncü sıra tamamlanır.
Dördüncü sıra arka yüzde ilk ilmek olan lacivert ilmek ters örülür. 3 kırmızı ilmekten ilki ters olarak örülür. İkinci örmeden sağdaki şişe geçilir. Üçüncü ise ilki gibi ters örülür.
Beşinci sıra düz yüzde lacivert ip ile bütün ilmekler düz olarak örülür. Altıncı sıra arka yüzde yine tüm ilmekler bu sefer ters örülür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ