Hırka ve Yelek Modeli Yapımı

  • 16 Şubat 2021
  • 1.556 kez görüntülendi.
Hırka ve Yelek Modeli Yapımı

Hırka ve Yelek Modeli Yapımı
Gerek hırkalarınızda gerekse yeleklerinizde uygulayabileceğiniz bir kolay örgü modeli ve yapılışını sunacağız. Kabarcıklı ve pütürlü bir dokusu tespit edilen bu yelek ve hırka modeli ile kısa sürede harika işler çıkaracaksınız.
Bu tür kolay örgü numuneleri ile de güzel yelek ve hırkalar örebilirsiniz. Buna benzer numuneleri ve yapılışlarını sitemizde gerektiğince paylaşmıştık. Yine bu numune kadar kolay olan 3 ilmekli kolay örgü modeli de incelenip onunla da güzel örgüler örülebilir.
Örnek şişle örülen bir modeldir. Şişle örülen kolay yelek ve hırka örgü modeli 4 ilmek ve katları şeklinde kurulmaktadır. Anlatımda 1 ilmek de kıyı ilmeği olacak şekilde 21 ilmek atılmıştır.
Yelek ve Hırkalar İçin Kolay Örgü Modeli Anlatımı
İlk sırada ilk ilmek örmeden alınmıştır. Devamında gelen ilmekler 3 ters, 1 düz şeklinde örülmüşlerdir.
İkinci sırada tersler ters olarak örülmüştür. Düzlerde ise 3 düz ilmekten ilki normal örülmüş, ikinci atlanıp üçüncü düzden 1 düz ilmek edinilmiş ve atlanan ikinci düz ile beraber örülmüştür.
Üçüncü sırada düz ilmekler düz ve derhal yanına da bir adet ters örülmüştür. Devamındaki üç ilmeğin arkadan içine girilerek ikinci ilmek ters, atlanılan ilmek de örülmüş ve üç ilmek şişten çıkarılmıştır.
Sonraki sıralarda üçüncü sıranın tekrarı gibidir. Düz ve ters yüzde düz ve ters ilmekler bulunduğu gibi örülmüştür. Diğer 3 ilmekte üçüncü sırada anlatıldığı gibi örülerek istenilen uzunluğa kadar bu şekilde tekrarlanmalıdır.
Görüldüğü üzere bu örgü deseni de yapımı kolay çocuk ve bebek örgü modeli gibi gerektiğince kolay üreyen bir modeldir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ