Örgü Modelleri

Haroşalı Gönül Tomurcukları Örgü Modeli

Haroşalı Gönül Tomurcukları Örgü Modeli
Gönül tomurcukları örgü modelinin daha basit olanı. bu örneğide bayan yelekleri, bebek yelekleri, bebek battaniyesinde kullanabililirsiniz.
Geleneklerimizden kopmayan kadınlar her fırsatta gerçekleştirdikleri örgüler ile daima bu geleneği yaşatmaya devam ederler. Özenle hazırlanan örgüler ile geçmişin en iyi örneklerini bubugünümüzde de yaşam sürdürmek ve yaşatmak mümkündür. Örgüler ile bubugünümüzde sarfedilen çoğu değişik ürün uzun yaşamlı olması ve kaliteli olması sebebi ile de tercih edilir. Hazır mamüller ile kıyaslandığında örgü mamüller son derece kaliteli ve kullanımı basitdır. Kadınlarımızın ellerinden çıkar her bir örgü, anı olması konusu ile ilgili da gerektiğince büyük bir değer taşı. Her annenin sandığından çıkan anı mamüller çocuklarına armağan edilerek örgü sanatının geçmişten şu zamana kadar aktarılması sağlanmıştır. Çeyizlik armağanlerin başında gelen örgüler uzun seneler daha yaşatılması gereken kültürel öğelerimizin de başında gelir.
Gönül Tomurcukları Örgü Modeli
Geçmişin İzlerini Yansıtan Örgü Modelleri
Örgü örmeye alışan ve örgü mamülleri giyen insanlar basit basit hazır giyimi tercih etmezler. Bugüne kadar ördükleri patikleri, yelekleri, kazakları, çorapları, hırkaları, şal modelleri ve şapkaları kullanan insanlar dama örgü işlerin daha sıcak tuttuğunu ve daha kaliteli olduğunu savunurlar. Hazır giyim ile kıyaslandığında gerektiğince kaliteli ve kullanımı basit örgü mamüller çoğu değişik eşya olarak günlük hayatta karşımıza çıkmaktadır. Genellikle de bebekler amacıyla hazırlanan bebek örgüleri her daim tercih edilen örgü mamülleri arasında yer alır. Yenidünyaya gelen bebekler amacıyla armağan edilen örgüler hem uzun dönemde tüketilir hem de seneler ardından kullanmak üzere anı olarak saklanır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu