En Etkili Kilo Verdiren 10 Diyet

  • 02 Mart 2024
  • En Etkili Kilo Verdiren 10 Diyet için yorumlar kapalı
  • 42 kez görüntülendi.
En Etkili Kilo Verdiren 10 Diyet

En Etkili Kilo Verdiren 10 Diyet
Beslenmemize her vakit ilgi etmeliyiz fakat birtakım durumlarda ipin ucu oldukça kaçar ve acilen “En iyi diyetler neler?” diye aratmaya başlarız. Size işinizi basitleştirecek bir haberimiz var: aradığınız bütün diyet çeşitlerini tek bir içerikte topladık!
1- Alkali diyeti
Kahvaltı ya da öğle yemeğinde tavsiye edilen besinlerden istenildiği kadar Yemenin olası bulunduğu alkali diyette beden pH dengesi sağlanmaya çalışılıyor. Aşırı miktarda proteinle beslenmek bedende aşırı miktarda asite namacıyla olabilir bu amaçla alkali beslenme bunu dengeler.
Alkali diyet nasıl yapılır?
Yiyeceklerin içerdiği asit seviyesine göre seçim yaparak hazırlanan beslenme uygulamaları ile oluşturulan
Alkali diyette
taze meyve, sebze ve yumru kökleri ile beslenmek gerektiğince ehemmiyet taşıyor. Protein tamamiyle reddedilir ve sebze çoğunluklu çalışılır.
Alkali diyet ile alakalı merak ettiklerinizi öğrenmek amacıyla tıklayın!
2- İsveç diyeti
13 günde 7-10 arası kilo verdirdiği tanınan İsveç diyeti verdiğiniz kiloları geri almanızı zorlaştıran bir sisteme sahip.
İsveç diyeti nasıl yapılır?
İsveç diyetinin keskin genel birtakım maddeleri bulunmaktadır bunlardan birtakımları: belirti edilen miktarın üstünde gazlı meşrubat ya da kahve tüketmemek, diyeti 13 günden uzun yapmamak, 6 günü tamamlamadan diyeti bırakmamak…
İsveç diyeti ile alakalı merak ettiklerinizi öğrenmek amacıyla tıklayın!
3- GAPS diyeti
Genellikle anksiyete, otizm, şizofreni, epilepsi, depresyon, bipolar ve obsesif-kompulsif bozukluk, ilgi eksikliği, hiperaktivite sorunu (DEHB) gibi rahatsızlıkların olması halinde müracat edilen GAPS diyeti kesinlikle husussu ile alakalı eksper bir şahıs ile yapılmalıdır.
GAPS diyeti nasıl yapılır?
Bağırsak florası korunarak, sindirim düzeneğinin sıhhatli çalışmasının amaçlandığı GAPS diyetinde kemik suyu, ev yapımı yoğurt, ev yapımı turşu, hindistan cevizi yağı, avokado, tatlı patates, balkabağı, kırmızı pancar mühim besinler arasında bulunuyor. Diyette güne içerisine limon sıkılmış su ya da taze sıkılmış havuç suyu ile başlanabilir. Herhangi bir meyvenin ya da sebzenin suyu tüketilebilirse de tedavi edici özelliği yüksek olan havuç, pancar, kereviz, lahana gibi sebzeler bilhassa önerilir.
GAPS diyeti ile alakalı merak ettiklerinizi öğrenmek amacıyla tıklayın!
4- Detoks diyeti
Vücudu toksinlerden arındıran ve yağ yaktıran bir ödem atma diyeti olan detoks diyetinde spor gerçekleştirme en mühim etmenlerden biridir. Buna ek olarak günlük 2 litre su içmek de bu diyetin olmazsa olmazları arasındadır.
Detoks diyeti nasıl yapılır?
Detoks diyetinde 3 ana öğün ve 3 ara öğün olmak üzere günde 6 öğün yemek yenilir. Yemek aralarında günde 6 adet orta boy meyve tüketilmeli. Tüketilen meyveler günlük şeker ihtiyacını karşılamaktadır.
Detoks diyeti ile alakalı merak ettiklerinizi öğrenmek amacıyla tıklayın!
5- Candida diyeti
Candida diyeti insan vücudunda tespit edilen en süregelen mantar olan candida mantarının namacıyla olacağı bulaşmaların semptomlarını hafifletmeyi amaçlayan katı bir diyettir.
Candida diyeti nasıl yapılır?
Candida diyetinde şekeri, glüteni, alkolü, belirli süt ürünlerini beslenme listenizden çıkarmanız gerekmektedir. Bu yiyeceklerin yerine az şekerli meyveler, nişastasız sebzeler ve glütensiz besinler tüketilir.
Candida diyeti ile alakalı merak ettiklerinizi öğrenmek amacıyla tıklayın!
3+3 diyeti,
yeni aldığınız kiloları derhal vermek ya da takıldığınız yerden kurtulmak amacıyla uygundur.
3+3 diyeti nasıl yapılır?
Su, yeşilçay, probiyotik kullanmak, haftada 2-3 gün pilates gerçekleştirme, doğru soluk almayı öğrenmek 3+3 diyetinin olmazsa olmazları arasında yer alır. Bu diyette haftada 2-3 adet balık tüketilmelidir. Güzel yanı ise 3+3 diyeti haftada 1 gün kaçamak yapmanıza imkân tanır.
3+3 diyeti ile alakalı merak ettiklerinizi öğrenmek amacıyla tıklayın!
7- Yumurta diyeti
Yumurta diyetini yapanlar genelde 7 – 15 kilo arasında bir kilo kaybeder. Bu diyete dair bilmeniz gerken en mühim husus ise değişik süreğen hastalığı olan insanların bu diyeti hekim denetimi altında yapması gerektiğidir.
Yumurta diyeti nasıl yapılır?
Yüksek protein sahibi olan besinler, kilo vermede gerektiğince yardımcıdır. Bu amaçla bu diyetin yıldızı tabii ki yumurta ve yüksek protein sahibi olan başka besinler… Yumurta diyetinin başka bir püf noktası ise uyguladıktan 5 gün sonra, 2 gün ara vermek ve sonra diyeti 2 kere daha yine etmek.
Yumurta diyeti ile alakalı merak ettiklerinizi öğrenmek amacıyla tıklayın!
8- Lahana diyeti
Hızlı bir şekilde yağ yaktıran lahana diyeti
yalnızca 7 günlük bir diyettir. 7 gün oluşturulan lahana diyetine kesinlikle 15 gün ara verilmelidir.
Lahana diyeti nasıl yapılır?
7 günlük beslenme önerilerinin bulunduğu lahana diyetinde başrol tabii ki lahanadır. Lahana çorbası ise lahanın en lezzetli hallerinden biridir.
Lahana diyeti ile alakalı merak ettiklerinizi öğrenmek amacıyla tıklayın!
9- Ketojenik diyet
Karbonhidratları azaltıp, yağ ve protein sayısını artırma esasına dayanan ketojenik diyette et, balık, tereyağı, zeytinyağı başrol oyuncuları arasında bulunuyor. Ketojenik diyet süratli kilo verdiren diyetler arasında yer alıyor. Ketojenik diyette protein ve hayvansal yağ kullanımının çok olması ve meyve-sebze kullanımının çok az olması ya da hiç olmaması bir risk taşıdığından diyetin eksper denetiminde yapılması tavisye ediliyor.
Ketojenik diyet nasıl yapılır?
Ketojenik diyet sıhhatli yağlardan zengin, karbonhidrattan yoksul bir diyettir ve bu teknik ile bedendeki yağların yakılarak kilo vermek hedeflenmektedir. Ketojenik diyetin olmazsa olmaz besinlerı arasında ise organik yumurta, tavuk, hindi eti, somon, ringa balığı ve uskumru gibi yağlı balıklar bulunmaktadır.
Ketojenik diyet ile alakalı merak ettiklerinizi öğrenmek amacıyla tıklayın!
10- 15 günde 7 kilo verdiren diyet,
hafifleme diyeti olarak da biliniyor. Çeşitli cilt hastalıklarından muzdarip olanların ve sindirim sorunları olan insanların uyguladığı bir diyet olan bu diyette en mühim nokta tuz kullanımını minimuma indirmek ve bolca su içmek.
15 günde 7 kilo verdiren diyet nasıl yapılır?
Özel bir beslenme listesine sahip olan bu diyette daha çok kilo vermek istiyorsanız kısa bir ara verdikten sonra diyeti yine edebilirsiniz. Unutmamanız gereken nokta ise şayet sıhhatli olmak istiyorsanız sıhhatli bir hayat tarzınızın olması gerektiği