Dikişsiz Tabanlı Tığ Bebek Patik Modeli

  • 12 Aralık 2020
  • 2.479 kez görüntülendi.
Dikişsiz Tabanlı Tığ Bebek Patik Modeli

Dikişsiz Tabanlı Tığ Bebek Patik Modeli
Merhaba arkadaşlar sitemize hoşgeldiniz .Videoda kullandığım malzemeleri aşağıdan bulabilirsiniz,Deryabaykalca.com sitemiz sizler hedefiyle en güzel örgüleri bularak paylaşıyoruz,
Çok hoş görünen dikişsiz oluşturulan tığ işi tabanlı bebek patik modeli yapımını anlatacağım. Görenlerin çok hoşuna giden bir patik modeli. Tabanlı patik modelleri genellikle denk düşmez.
Ama bu model ile dilediğiniz kadar büyütüp küçültebileceksiniz. Vereceğim püf noktaları ile çok basit bir şekilde tabanlı patik yapabileceksiniz. Tek ilgi etmeniz gereken kullanacağınız ip ve tığ kalınlığı olacak.
Ben iki ayrı kalınlıkta iple iki ayrı patik modeli çalıştım. Sayılarını değişik yapmama karşın ikisi de aynı büyüklükte oldu. Bu yüzden ölçerek yapmanız gerekecek. Yeni doğan bebekler amacıyla 6 santim uzunluğunda zincir çekin.
Sonra dördüncü zincire batıp buraya bir adet çift tırabzan yapın. Sonraki her zincire bir defa batarak tırabzan yapın. Son deliğe 6 adet tırabzan yapın. Bu kısım burun bölümünü oluşturacak.
Örgüyü çevirip daha evvelce yaptığınız tırabzanların altına batarak birer adet tırabzan yapın. Son deliğe gelince 4 adet daha tırabzan yapın. Bu kısım topuk bölümünü oluşturacak.
İlk başlangıçtaki zincire batıp sırayı kapatın. 3 zincir çekip üst sıraya geçin. Her tırabzana bir defa batarak birer tırabzan yapın. Bir zincire yaptığımız 6 tırabzana gelince her tırabzana iki defa batarak tırabzan yapın.
Diğer tek tırabzanların üstüne yine tek tırabzan yapın. Örgünün son seksiyonuna gelince aynı şekilde her tırabzana çift batın. Sırayı kapatın. Patik modelini büyütürken aynı şekilde başlangıç ve bitiş deliklerine toplamda 6 tırabzan yapın.
Diğer bölümleri tek tırabzan şeklinde yapın. İkinci sırada bu tırabzanların üstüne çift tırabzan yapın. Patik modelinin devamını ekleyeceğim video ile basitçe yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ