Derya Baykal Küçük Bey Yeleği

  • 25 Mayıs 2017
  • 4.598 kez görüntülendi.
Derya Baykal Küçük Bey Yeleği

Derya Baykal Küçük Bey Yeleği,
Yine görkemli bir model olan ufak bey yeleği yapılışı ile karşınızdayız. Miniklere örgü yelek gerçekleştirme istiyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz.
Küçük Bey Yeleği Yapılışı
ÖN: Ön parça yandan başlanır. 80 ilmek atılarak 3 ilmek ters örgü 1 ilmek düz örgü olarak 18 sıra örülür. Arka sıralar gördüğünüz gibi örülür. 19. sırada düz ilmekler iki kez örülerek arttırma prosedürü yapılır. Bundan ileri sıralar 2 ilmek ters, 2 ilmek düz olarak devam eder. Bu şekilde 18 sıra olunca örgümüze haroşa örgü olarak devam eder iken düz ilmekler çift alınarak örülür. Artan ilmekler eksilmiş olur. İlmek sayımız tekrar 80’e ulaşır. 4 diş haroşa sırası olunca ilmekler kesilerek bitirilir.
Aynı parçadan bir adet daha örülür. En son haroşa alanında 2. haroşa esnasında ilik amacıyla kıyıdan 35 ilmek örülür. 1 ilmekli 1 ilik açılır, 12 ilmek örülür ikinci ilik açılır. Haroşa örülerek devam edilir.
ARKA: 60 ilmek başlanır. 28 diş haroşa sırası örülür. İki yandna kol evri amacıyla 5’er ilmek kesilir. 24 sıra daha haroşa sırası örülerek bitirilir.
Arka parçasının kol alt kısmına ön parçasının başlama sırası olan kısım üst üste getirilerek dikilir. Omuzlar kıyı kısmından üst üste getirilerek dikilir. Omuzlar kıyı kısmından üst üste getirilerek 7 cm olarak dikilir. Yaka amacıyla başka kıyı dışa kıvrılır, üstüne köşeye düğme dikilere vücuda tutturulur,
Model zerrinkubankaya‘a aittir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ