Dalgalı Karnıbahar Bayan Yelekleri Yapılışı

  • 18 Şubat 2018
  • 5.389 kez görüntülendi.
Dalgalı Karnıbahar Bayan Yelekleri Yapılışı

Dalgalı Karnıbahar Bayan Yelekleri Yapılışı
Bayan yelekleri ve bebek örgülerine çok yakışan ajurlu karnıbahar örgü modelinin yapımını paylaşıyoruz. Kanıbahar örgü modelini öğrenmek isteyenler buradan öğrenebilirsiniz.
Angora ip ve 3.5 ya da 3 numara şişlerle örebilirsiniz. Bebek örgüleri örecek olanlar bebe ipi kullanmayı unutmasınlar. Eğer bayan yelekleri örecekseniz ince ip tercih edebilirsiniz. Kalın kışlık örgülerde ise kalın örgü ipleri tercih etmenizi öneriyoruz.
Karnıbahar örgü modelinin yapımına 9 ilmek ve katları + 1 ilmek eklenerek yapılmaktadır. 4 sıra örüldüğü vakit numune meydana çıkmaktadır.
Bebek yelekleri yapacaklar amacıyla Dalgalı Ajur (Karnıbahar) Bebek Yeleği Yapılışı modelini yayınlamıştık. Bebek yeleği dışında kullanmak isteyenler de motifi öğrenmek istiyorlardı. Bu videoda motifin yapım aşamalarıla ulaşabilirsiniz.
Ayrıca karnbahar örgü modeli ile de çok güzel bir bayan şalı örebileceğinizi de bilmenizi isterim. Onu da Karnıbahar Örgü Modeli İle Şal Yapılışı yazısında paylaşmıştık. Gelin şimdi karnıbahar örneğinin yapılışını Türkçe videoyla öğrenelim,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ