2Yas Bebek Yelegi Kac İlmek

  • 22 Haziran 2019
  • 2.186 kez görüntülendi.
2Yas Bebek Yelegi Kac İlmek

2Yas Bebek Yelegi Kac İlmek

Yeni 2 yaş bebekler için tek seferde örülen iki renkli, sevimli bir bebek yeleği modelinin anlatımını yapacağız. Bebek yünleri ve 3,5 numara şişler ile bu yeleği hazırlayabilirsiniz. Yeleğe 70 ilmek atıp başlayın. 3 diş haroşa yapıp 6 sıra yan bantları ayırın.

1 ters sıra ördükten sonra ilk düğme iliğini açıp yan bantları yaptıktan sonra diğer renk ipi bağlayın ve 6 düz ilmek örün. 1 dolayıp arttırın, 2 ilmek örün ve yeniden çoğaltma yapın. Kol için 9 ilmek örüp yeniden 1 artırın 2 ilmek örün ve yeniden 1 ilmek artırın. Sırada 20 ilmek arka için örüp yeniden 1 artır, 2 ör, 1 artır yapıp kol ilmeklerini atın. Yeniden çoğaltmaları yapıp ön ilmekleri örün. Artırmaları aynı hizadan yaparak devam edin.

Artırmalar bittikten sonra kollarını tek seferde kesip gövde kısmına devam edin. Belirli aralıklar ile düğme iliği açarak bebeğin boyutuna göre uzunluğunu ayarlayabilirsiniz. Kolları kesmeden önce kol haroşalarını örün. Aynı sayıda haroşayı kenar olarak da yapın.

Bebek yeleğinin gövde kısmında istediğiniz modeli uygulayabilirsiniz. Bu örneğimizde 3 ör, 1 çoğalt, 3 kes, 1 çoğalt, 3 ör şeklinde devam edin. 4 sırada bir ön kısımda bu örneği koyun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ