Çilek Dilimli Örgü Bebek Patiği Yapımı

  • 17 Eylül 2019
  • 2.149 kez görüntülendi.
Çilek Dilimli Örgü Bebek Patiği Yapımı

Çilek Dilimli Örgü Bebek Patiği Yapımı
Örgü – Minik bebeklerin küçücük ayaklarına karpuz dilimli örgü patik yapılışı. Kolaylıkla yapıp bir günde bitirebileceğiniz harika bir model.
El emeği göz nuru örgülerin rahatlatıcı etkisi bundan sonra eksperler doğrulusunda bile dile getirilmeye başlandı. İlmik ilmik dokunan örgülerin kültürümüz içersinde her vakit mühim bir yeri olmuştur. Senelere dayanan örgü modelleri ise halen güncelliğini korumakta ve elden ele dolaşarak varlıklarını sürdürmektedirler. El emeğine olan rağbetin yükselmesi ile beraber ise örgü örmek yalnızca bir hobi olmaktan çıkıp kadınlar amacıyla bir gelir kapısı da oluşturmaya başladı. Genellikle kış mevsiminde sarfedilen atkı, bere, yelekler gibi ürünlerin örgü durumları gittikçe tanınmışleşiyor.
Çilek Dilimli Örgü Bebek Patiği Yapımı
Kışlık örgüler arasında kazak, hırka, yelek, bere, atkı gibi üretimlere çok sık rastlanır. Bunlar düz ya da desenli olabilirler. Örgü örmeye yeni başlayanlar anlatımlı örgüler ile kendilerine çok güzel modeller çıkartabilirler. Başlangıçta zor gibi görünen çoğu desen vakit ortamında el alışkanlığı kazandıkça basitlaşır. Hatta birkaç modeli birbiri ile birleştirerek farklı tarzlar da yaratmak mümkündür. Kışlık örgü modelleri içersinde tanınmış olmaya başlayan panço ve pelerinler ise hem yetişkinler hem de çocuklar amacıyla uygundur. Yapması son derece basit olan bu iki model bitirildiğinde çok şık bir görüntü meydana koyar. Örgü modelleri aynı vakitte güzel birer hediyelik olabilirler. Bir bireyin kendi emeğini meydana bir hediyeyi beğenmeyecek insan nerdeyse yoktur. Hele ki söz hususu bebekler olduğunda onların sağlığı da düşünülerek üretilmiş yünlerden oluşturulan bir örgüye paha biçilemez.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ