Fırfırlı Şirine Yeleği Yapılışı

  • 09 Ekim 2018
  • 11.584 kez görüntülendi.
Fırfırlı Şirine Yeleği Yapılışı

Fırfırlı Şirine Yeleği Yapılışı,
Kız bebekler amacıyla basit ve şık bir yelek modeli arayanlar bugün göstereceğim fırfırlı şirine yeleği modeline kesinlikle göz atmalılar. Görüntüsü ile ilgi çeken bu yelek modelinin ayrıntılı yapım adımını sizlere video olarak vereceğim.
Kız bebekler amacıyla daha evvelce değişik yelek modelleri ve başka örgü modelleri göstermiştim. Sitedeki başka yazılara göz atarsanız çok değişik modelleri bulabilirsiniz. Bugün göstereceğim modelde 1 yaşındaki kız bebekler amacıyla yapılmış bir yelek. Siz buradan yeleğin ayrıntılı yapımını öğrenerek daha büyük yelek modelleri de yapabilirsiniz.
Fırfırlı bebek yeleği modeli yapımı amacıyla 69 ilmek atılarak başlanmış. Daha sonra atılan bu 69 ilmeğin üstüne 4 sıra haroşa örgü örülmüş. Yelek modeli yakadan başlanarak yapılıyor. Buradaki anlatıma ilgi ederseniz yakadan başlama tekniğini de öğrenebilirsiniz.
Video ortamında Elif Hanım yeleğin her bir adımını çok güzel bir şekilde ayrıntılı anlatmış. Örgü örmeyi bilmeyenler dahi buradaki anlatıma ilgi ederlerse çok şık bir yelek modelini yapabilirler.
Yeleğin yaka evresinde nasıl bir roba uygulanacağı da sayıları ile beraber anlatılmış. Yaka alanı gerçekleştirdikten sonra gövde alanının yapımına geçilmiş. Burada da yeleğin daha güzel görünmesi amacıyla ufak modeller yapılmış. Bu şekilde daha şık durmuş. Kol uçlarında ve etek uçlarında fırfırlar yapılarak yelek modeli tamamlanmış.
Fırfırlı şirine yeleği yapımını öğrenmek amacıyla alttaki videoyu takip edebilirsiniz,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ