Çayır Çimen Örgü Modeli Yapılışı

  • 19 Temmuz 2019
  • 2.162 kez görüntülendi.
Çayır Çimen Örgü Modeli Yapılışı

Çayır Çimen Örgü Modeli Yapılışı
Merhaba hanımlar bu günde sizlere çok hoş bir örgü modeli paylaşmak istiyorum,
Çayır çimen örgü modeli ajlinku bluz örmek için birebir. Bluz dışında şallar, yelekler, bebek örgüleri de örebileceğiniz şık bir model.
Kadınları boş zamanını değerlendirmek veya ek gelir sağlamak için en fazla yaptığı uğraşların başında örgü örmektir. Örgüler tığ veya şiş gibi araçlarla yapılan el emeği göz nuru el işi yöntemidir. Türk kadınları üretmeyi severler, bilhassa ürettikleri ürünleri kullanmak onlara büyük zevk ve mutluluk verir. Bu nedenle örgü örmek tarihten günümüze kadar varlığını korumuş ve korumaya devam etmiştir. Tığ ve şişi gibi iki farklı yöntemle örülen örgü modelleri kadınları yeteneğine göre farklılık göstermiştir. Şiş ile örgü örmek biraz daha profesyonelliğe girerken tığ işi ile örmek daha fazla örgü örmeye yeni başlayanlar için daha makul olmaktadır. Sizlerde yeni başlayanlardanız tığ işi ile yapılan şal modelleri gibi yapımı basit ürünler kullanarak her alanda kullanabileceğiniz şık ve özel ürünler ortaya çıkartabilirsiniz.
Aslında örerek elde ettiğiniz ürünler her dönem odada yerini korur. Şal modelleri yelek modelleri gibi ürünler hem yazlık hem de kışlık modellere sahip olmasından kaynaklı bu ürünler el örgüsü ile yaparak her mevsim giyme olanağı bulabilirsiniz. Bunların dışında bebek örgüleri de yazlık ve kışlık seçeneklere sahip olmasından kaynaklı her dönem önemini korur. Bebek örgüleri ufak ebatlı olduklarından kaynaklı yapımı biraz daha kısa sürer. Kendinize veya sevdiklerinize kendi emeğiniz ile bir şeyler ortaya çıkarmak istiyorsanız anlatımlı örgüler kategorilerinden istediğiniz modeli inceleyip, örmeye başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ