Selanik Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

  • 28 Mart 2018
  • 4.289 kez görüntülendi.
Selanik Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Selanik Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı
Örgü bebek battaniyesi yapılışı basit bir model olan eksiltmeli selanik örgü modelini paylaşıyoruz. Bebek battaniyesi yapımı amacıyla harika bir model.
El yapımı örgü battaniyeler hiç bir vakit değerini kaybetmeyecek. Genellikle de bebekler amacıyla oluşturulan battaniyeler en çok örülen örgülerdendir. Bebek battaniyesi yapılışında da tabi bir çok örgü yöntemi kullanılıyor. Bunlardan bazıları Tunus işi, Selanik örgü ve popcorn bebek battaniyesi modelleridir.
Selanik örgüyü beğenenler ve örmek isteyenler amacıyla vakitle paylaşımlarda bulunuyoruz. Şimdi ki paylaşımımızda basit battaniye yapımı arayanlar amacıyla bir modelin videolarını paylaştık. Videolarda selanik örgü yöntemi ile oluşturulan bebek battaniyesinin bütün detayları bulunuyor. Waterlily kanalından almış olduğumuz video amacıyla dostumuza teşekkür ediyoruz.
Bu çalışmamızda Selanik battaniye ye başlama, arttırma, kıyı fırfır örneği ve yalancı selanik modeline ayrıntılı olarak yer vermeye çalıştım. Benim kullandığım ip akrilik bir ip ve şişim 4,5 numara .Siz de 4,5 numara şişle örülebilecek rastgele bir ip kullanabilirsiniz.


https://youtu.be/nSLlrJajGak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ