Çapraz Örgü Modeli Yapımı

  • 13 Mart 2021
  • 1.860 kez görüntülendi.
Çapraz Örgü Modeli Yapımı

Çapraz Örgü Modeli Yapımı
Merhaba sevgili Merhaba sevgili hanımlar bugün sizlere çapraz örgü örneği yapımını paylaşacağım. Yelek modellerinde, şal modellerinde her türlü örgü modelinde kullanabileceğiniz bir örnek.
Malzemeler
Örgü ipi
Tığ
Çapraz örgü örneği yapımı amacıyla 3 zincir çekerek başlayalım. İkili trabzan yapmaya başlayalım. 4 adet çift trabzan yapalım. Tepedeki zincir ile beraber 4 adet yapalım. Bir zincir çekelim tepeye bir kez alalım. Trabzanları örelim. 1 zincir çekelim ve bir atlayalım. Bir zincir çekelim ve bir atlayıp örelim. Aynı şekilde dört dört çekelim. Araya bir zincir çekelim ve dört dört ilerleyelim. Tekrar bir zincir çekelim ve dört seferde çıkalım.
3 zincir çekip çevirelim. 4 trabzanı arka kısma da yapalım. Sırayı aynı şekilde ilerletelim. Alt sıradaki gibi modeli kuralım. 3 zincir çekelim ve çevirelim. Köşelerde hiçbir prosedür yapmadan örmeye devam edelim. 3 kez ipi tığa saralım ve aşağıdaki sıranın dördüncüsüne atlayalım ve iki iki çıkalım. Tepeye bir kez alalım dört trabzanı yapalım. 3 kez ipi saralım aynı şekilde alt sıradan 4. ye batalım.
Bir kez başına dolayıp 4 trabzan yapalım. 3 kez ipi tığa saralım ve aşağıdaki sıranın dördüncüsüne atlayalım ve iki iki çıkalım. Tepeye bir kez alalım dört trabzanı yapalım. 3 kez ipi saralım aynı şekilde alt sıradan 4. ye batalım. Bir kez başına dolayıp 4 trabzan yapalım. Araya bir zincir çekerek örelim. 3 kez ipi tığa saralım ve aşağıdaki sıranın dördüncüsüne atlayalım ve iki iki çıkalım. Tepeye bir kez alalım dört trabzanı yapalım.
3 kez ipi saralım aynı şekilde alt sıradan 4. ye batalım. Bir kez başına dolayıp 4 trabzan yapalım. 3 zincir çekip çevirelim. 3 kez ipi tığa saralım ve aşağıdaki sıranın dördüncüsüne atlayalım ve iki iki çıkalım. Tepeye bir kez alalım dört trabzanı yapalım. 3 kez ipi saralım aynı şekilde alt sıradan 4. ye batalım. Bir kez başına dolayıp 4 trabzan yapalım. İkinciye batalım ve inelim. Bu şekilde örelim. Bu modelin yapımı amacıyla Sero nun Atölyesi Youtube kanalına teşekkür ederiz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ